Dita e neserme do te na sjelle ndeshjet e javes se 12-te te Liges Unike ne basketboll per meshkuj. Ne kuader te kesaj jave, ekipi i Vllaznise do te jete mysafir ne Kosove ku do te ndeshet me ekipin e Rahovecit.

Takimi do te luhet ne oren 19.00 ne pallatin e sportit te Rahovecit. Skuadra vendase ka katër fitore e shtatë humbje ne ndeshjet e deritanishme, ndërsa shkodranët dy fitore e nëntë humbje.

Trajneri Gjuka edhe pas ndeshjes se fundit, asaj me Prizreni 16 te luajtur para pak ditesh u shpreh se Vllaznia nuk ka asnje objektiv ne Ligen Unike por eshte e perqendruar maksimalisht ne ndeshjet e kampionatit ku synon te fitoje titullin kampion.

Kjo do te thote se edhe neser ne sfiden ndaj Rahovecit nuk do te kete pretendime, por thjesht lojtaret do te mundohen te bejne me te miren e tyre dhe per t’u pergatitur si duhet per sfiden e kampionatit me Teuten.

Por nje nga problemet shqetesuse te Vllaznise prej 10 ditesh ka qene mbyllja e pallatit te sportit “Qazim Dervishi” per shkak te zgjedhjeve te pushtetit lokal dhe kjo ka bere qe ekipi te stervitet ose ne pisten e stadiumit ose ne sallen e forces./SHKODRA-SPORT.COM/