Barcelona dëshiron të nënshkruajë me Erling Haaland në çdo mënyrë dhe vazhdon operacionin.

Sipas gazetës L’Esportiu de Catalunya, trajneri i Barçës ka udhëtuar për në Mynih të martën për të folur personalisht me Haaland në kryeqytetin bavarez, ku ylli po rikuperohet nga dëmtimi i fundit i muskujve.

Nuk pati asnjë stërvitje të martën dhe Xavi ishte në gjendje të përfitonte nga dita e pushimit për të fluturuar për në Gjermani.

Burime pranë trajnerit të Barcelonës nuk e konfirmojnë dhe as nuk e mohojnë udhëtimin e Xavit në Gjermani.