Pas dy viteve te suksesshme te kaluara me Vllaznine, braziliani Victor da Silva vendosi te largohej jashte Shqiperise, por duket se tashme eshte “dashuruar” me kete vend dhe per kete arsye, diten e djeshme eshte rikthyer serish ketu.

Por kete here jo per ta vizituar, poor per te firmosur me nje skuader tjeter. Behet fjale per Partizanin. Ai ka arritur marreveshjen dhe tashme edhe ka firmosur me te kuqte kontraten e re, e cila e ben ate futbollist te saj.

Ne fakt gjate gjithe veres vazhduan negociatat me te, por firmosja e kontrates u shty ngaqe drejtuesit kishin dyshime per gjendjen shendetesore te futbollistit apo dhe ndonje “tekë” te tij. Nisur nga kjo, firma u shty dhe ne fund u hoq dore nga sherbimet e ketij lojtari.

Ne keto rrethana, Victor Da Silva vendosi te kerkonte nje skuader tjeter dhe ne fund firmosi me ekipin Olimpiakos Nikosia te Qipros. Kjo ndodhi tre jave me pare, por ne fund duket se maredheniet e tij me skuadren e re nuk kane qene te duhurat e per kete arsye, eshte vendosur prishja e kontrates.

Nga kjo ka perfituar Partizani qe ka nderhyre menjehere per te mos e humbur kete shans te dyte. Si rrjedhoje i ka bere oferten e duhur dhe braziliani ka pranuar kete here. Per kete arsye, eshte nisur nga Qipro dhe ka mberritur tashme ne Tirane teksa edhe ka hedhur firmen ne kontrate. Qe do te thote se ne sezonin e ri ate do ta shohim duke luajtur me fanellen e kuqe./SHKODRA-SPORT.COM/