Peshëngritja shqiptare me trajner të huaj për kombëtaren

Ka qenë një nga shtyllat e programit të tij kur kandidoi për postin e Presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes dhe tanimë duket se po e bën realitet. Bashkë me një kryesi të re dhe një Sekretar të ri...

Faruk Kalleshi: Shtanga nuk ka nevojë për gjeneralë por ushtarë që bëjnë rezultate, të...

Peshëngritja është sporti që ruan një staturë të fortë elitare ndër të gjitha disiplinat sportive në Shqipëri, dëshmuar me medaljet dhe pozicionet e nderit që i ka dhënë vendit dhe Flamurit Kombëtar në veprimtaritë e rëndësishme sportive ndërkombëtare. Por,...

ERKAND QERIMAJ NUK PREMTON MEDALJE NË BOTËRORIN E TURKMENISTANIT

I ardhur nga dëmtimi, që e ka mbajtur larg pedanës për shtatë muaj, shkodrani tregon se forma është në ngritje dhe shpreson në një garë të suksesshme Kampionati Botëror i të rriturve, që zhvillohet në Turkmenistan më 1 deri më...

Erkand Qerimaj: E turpshme, kombëtarja shqiptare nuk ka një mjek!

Peshëngritësi Erkand Qerimaj, është një nga sportistët me më shumë medalje të fituara në garat kombëtare dhe ndërkombëtare. Sukseset e tij kanë nisur që në vitin 2002, kur Qermiaj ka fituar edhe medaljen e parë ndërkombëtare në Kampionatin Europian...

Zhvillohet kampionati i peshëngritjes, Erkand Qerimaj “befason” me vendimin e tij

Briken Calja u shpall kampion në peshën deri në 73 kg si dhe sportisti më i mirë i aktivitetit në kampionatin e 70 të peshëngritjes. Aktiviteti u zhvillua në pallatin e sportit “Asllan Rusi”, ku u shoqëruar me ndryshime...

FOTO/ Erkand QERIMAJ kthehet 12 vite pas në kohë, kujton pritjen në Rinas pa...

Peshëngritësi Erkand Qerimaj është bërë nostalgjik për suksesin e arritur 12 vite më parë, saktësisht në vitin 2006, kohë kur Qerimaj u shpall kampion bote në Kinë. Në këtë kohë, peshëngritësit shqiptar i është bërë një pritje në aeroportin e...

“Nuk blejmë dot as ilaçet”, shpërthen peshëngritësi Çalja: Këtu nuk i intereson njeriu fjala...

Rreth 5 muaj më parë, peshëngritësi Briken Çalja u shpall kampion i trefishtë i Europës me 3 medalje të arta, duke zbutur sadopak imazhin e dopingut që kishte mbuluar këtë sport në Shqipëri. Megjithatë, aq shumë raste të njëpasnjëshme i...

Ikën edhe një tjetër KAMPION nga Vllaznia. Erkand Qerimaj kalon tek Tirana

Pas Kampionit të Europës në atletikë Izmir Smajlaj, një tjetër sportist cilësor I ka dhënë lamtumirën klubit Vllaznia. Këtë herë bëhet fjalë për një tjetër kampion, atë të peshëngritjes Erkand Qerimaj. Njeriu që po ashtu ka provuar të renditet I...

Zgjidhet kryesia e re e Federatës së Peshëngritjes. Pas shumë vitesh, asnjë shkodran nuk...

Asambleja e jashëtzakonshme e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes zhvilluar në kryeqytet ka zbuluar 6 anëtarët e rinj të kryesisë. Në fund të një votimi të fshehtë, ku në garë për 6 vende ishin 13 kandidatë, fitues kanë dalë: Anxhelo...

Erkand Qerimaj: KOKSH të mos marrë dënime kolektive, të dënohen persona të veçantë

I ftuar në emisionin Fair Play në News 24 nga Enkeleida Zeko, peshëngritësi Erkand Qerimaj, shprehet se dënimi që sporti i tij ka marrë nga KOKSH, është kolektiv dhe jo i drejtë. “Ne jemi dënuar nga ana e KOKSH, dhe...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR