Lajmi i fundit: Erkand Qerimaj vend të katërt në stilin e shkëputjes në Botëror

Mbrëmjen e sotme në pedanën e Anaheim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka qenë rradha e peshëngritësit shkodran Erkand Qerimaj për t'u ngjitur në pedanë. Duhet thënë se në peshën e tij, atë 77 kg ku ka konkurruar,...

Botërori i Peshëngritjes, 1 kg e lë Caljen jashtë podiumit! Sonte rradha e Qerimajt

Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, nuk ka mundur dot të hyjë në zonën e medaljeve pas garimit në kampionatin botëror të peshëngritjes, që po zhvillohet në Anaheim të SHBA-së. Shqiptari në fakt e nisi mirë garën në orët e para...

Botërori i peshëngritjes, Qerimaj: Jam më mirë se në Europian

Ka përfunduar faza përgatitore në Shqipëri për Erkand Qerimajn dhe Krenar Shorjen, dy nga 5 peshëngritësit që do të shkojë në kampionatin Botërorë të Amerikës. Sportisti shkodran shprehet optimist për një rezultat shumë të mirë edhe pse duke qenë...

Erkand Qerimaj: Synoj të futem në zonën e medaljeve edhe në Botëror

Peshëngritësit e kombëtares shqiptare janë në përgatitjet e fundit për pjesmarrjen në Kampionatin Botëror që do të zhvillohet pas pak ditësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një ndër pjestarët e kombëtares tonë është padyshim edhe Erkand Qerimaj. Një...

Faruk Kalleshi: Njerëzit e LSI janë për burg, po i mohojnë pensionin “Nderit të...

LSI është një “murtajë”, një sëmundje e ligë e shoqërisë shqiptare. Ajo ka futur rrënjë të thella në institucionet e cdo rangu dhe i përdor ato për përfitime vetjake politike e financiare, duke dëmtuar rëndë interesat e vendit. Kudo...

Trajneri shkodran Petrit Hoxha nderohet nga Federata Europiane e Peshëngritjes

Një nga emrat e njohur të sportit të peshëngritjes jo vetëm në Shkodër por edhe në Shqipëri e më gjerë, trajneri Petrit Hoxha, është nderuar së fundi nga Federata Europiane e Peshëngritjes me një çmim të veçantë. Ai ka...

REKORDI i ri i Erkand Qerimajt! Ja pesha më e madhe që po mban...

Erkandi, ky sportist që ka rrokur zemrat e cdo shqiptari me emocione dhe me krenari rrëfehet për familjen e tij të re dhe për sportin e peshëngritjes. Me dhjetëra medalje dhe fitore të numëruara, Qerimaj ka pranuar të rrëfehet për gazetën "Shkodra Sport".

Erkand Qerimaj, stërvitje në kushte të vështira para botërorit

Rreth një muaj nga starti i botërorit të peshngritjes që do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dyshja e pandarë prej shumë vitesh tashmë, Erkand Qerimaj dhe trajneri i tij Zef Kovaçi vazhdojnë përgatitjet. “Kemi 3 muaj që stërvitemi. Jam në gjendje shumë  të mirë dhe pretendoj të përsëris rezultatin që më dha dy medalje në kampionatin europian”, thotë Qerimaj.

Erkand Qerimaj “lë” peshëngritjen. Nis një tjetër punë

Kampioni dhe nënkampioni i Europës në peshëngritje Erkand Qerimaj, nga sot ka nisur një punë të re. Në fakt ajo nuk ka të bëjë me sportin direkt por padyshim që ka lidhje me të. Ai ka nisur punë si pedagod pranë Universitetit "Marin Barleti" teksa do të japë lëndën e peshëngritjes për studentët që do të studiojnë në degën e sportit në këtë Universitet.

Lajmi i hidhur: Kampioni i Europës Erkand Qerimaj humbet të atin

Pasditja e sotme ka qenë shumë e vështirë për kampionin e Europës në peshëngritje, Erkand Qerimajn. Ai ka humbur babain e tij, Mehdinë. Një vdekje e parakohshme që sigurisht ka hidhëruar jo vetëm familjen e peshëngritesit por edhe më gjerë. Kjo eshte një humbje edhe për sportin sepse Mehdi Qerimaj prej gati 20 vitesh ka qenë "trajneri" i Erkandit.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia- femra tjetër fitore në kampionat. Fiton 6-0 ndaj Dajtit

Tjetër fitore në kampionat për ekipin kampion në fuqi të futbollit të femrave, atë të Vllaznisë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR