Në Shkodër zhvillohet pas 7 vitesh kampionati kombëtar i gjimnastikës

Pas shtatë vitesh, në Shkodër rikthehet të zhvillohet një aktivitet në sportin e gjimnastikës. Paraditen e së dielës në palestrën e shkollës "Edith Durham" është zhvilluar kampionati kombëtar për të gjitha grupmoshat me pjesmarrjen e të gjitha ekipeve sportive...

“10 Sportistët më të mirë të vitit 2017”, ja kur do të zhvillohet ceremonia

Në dy vitet e fundit, ishim mësuar që ceremoninë e shpalljes së "10 sportistëve të mirë të klubit Vllaznia", ta shihnim në mbledhjet e fundit të vitit të Këshillit Bashkiak Shkodër. Ditën e djeshme është zhvilluar mbledhja e fundit...

Puka: Në palestrën e taekondosë stërviten aktualisht 80 vetë

Mund të duket një lajm disi i habitshëm por është mëse i vërtetë. Në palestrën e taekondosë së ekipit të Vllaznisë aktualisht stërviten plot 80 të rinj dhe të reja! Diçka e çuditshme sepse kemi të bëjmë me një...

Mbërrin në Shkodër trupi i pajetë i sportistit Pjetër Shkafja. Sot ceremonia e varrimit

Trupi i pajetë i sportistit shkodran Pjetër Shkafja (Petros Skafias) ka mbërritur pasditen e djeshme nga Greqia në qytetin e Shkodrës, aty ku sot do të zhvillohet ceremonia e varrimit të tij. E mbuluar me dy flamuj shqiptarë, makina...

Humoristi Nexho Shabani: Është bërë futbolli si motoçiklizmi

Batutat e tij nuk kanë të sosur. Humoristi i njohur shkodran Nexho Shabani që njihet edhe si tifoz i zjarrtë i Vllaznisë natyrisht që e ka ndjekë me shqetësim edhe dëmtimin e dy futbollistëve, Popoviç të Vllaznisë dhe Dimos së Bylisit në ndeshjen e së shtunës. Pyetja e parë që u ka bërë ai gazetarëve dje ka qenë: “Si janë? Dhe kur ka mësuar se gjendja e tyre është përmirësuar, ka lëshuar edhe batutën e tij: “Është ba edhe futbolli si motoçiklizmi, sport i rrezikshëm.

Të shtunën zgjedhjet në Federatën e Gjimnastikës. Leonard Lulaj kërkon një mandat tjetër

Pasditen e së shtunës, në orën 17.00, në një nga sallat e hotel "Colosseo" në Shkodër do të zhvillohet Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Gjimnastikës. Në këtë Asamble, me të drejtë vote do të jenë 13 klube të vendit...

Thirrja e një mjeshtri: Çiklizmi në Shkodër ka nevojë për mbështetje!

Pavarësisht rritjes që ka patur sporti i çiklizmit në Shkodër vitet e fundit, sërish duket se mungon vëmenda e duhur ndaj këtij sporti. Kjo ka bërë që një kampion i madh i këtij sporti, Mjeshtri Sytki Tafili, të lëshojë...

Gjimnastet e Vllaznisë shpallen kampione të Shqipërisë edhe për vitin 2019

Vllaznia shpallet kampione kombëtare edhe në gjimnastikë për femra. Një sukses ky i përsëritur edhe i vitit të kaluar duke treguar edhe njëherë tjetër se ky ekip vazhdon të dominojë në këtë sport për femrat ashtu si Tomori për...

Festohet 20 vjetori i xhudos me një turne ndërkombëtar

Akademia “Albania Xhudo Kodokan” dhe skuadra e Vllaznisë kanë zhvilluar një aktivitet ndërkombëtar për të perkujtuar 20 vjetorin e hapjes se palestres se xhudos. Kjo palester mori jete per te paren here ne Vau Dejes duke arritur per nje...

Hendbolli në festë, organizohet turneu “Shkodra 2017”

Me rastin e festave të fundvitit, në Shkodër do të organizohet një turne shumë interesant në sportin e hendbollit. Pikërisht më datën 17 dhjetor, në orën 15.00 në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" do të jenë katër ekipe që...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR