Puka: Në palestrën e taekondosë stërviten aktualisht 80 vetë

Mund të duket një lajm disi i habitshëm por është mëse i vërtetë. Në palestrën e taekondosë së ekipit të Vllaznisë aktualisht stërviten plot 80 të rinj dhe të reja! Diçka e çuditshme sepse kemi të bëjmë me një...

Thirrja e një mjeshtri: Çiklizmi në Shkodër ka nevojë për mbështetje!

Pavarësisht rritjes që ka patur sporti i çiklizmit në Shkodër vitet e fundit, sërish duket se mungon vëmenda e duhur ndaj këtij sporti. Kjo ka bërë që një kampion i madh i këtij sporti, Mjeshtri Sytki Tafili, të lëshojë...

“10 Sportistët më të mirë të vitit 2017”, ja kur do të zhvillohet ceremonia

Në dy vitet e fundit, ishim mësuar që ceremoninë e shpalljes së "10 sportistëve të mirë të klubit Vllaznia", ta shihnim në mbledhjet e fundit të vitit të Këshillit Bashkiak Shkodër. Ditën e djeshme është zhvilluar mbledhja e fundit...

‘SHKODRA SPORT’ shpall ’10 personazhet e sportit shkodran për vitin 2019′

Tradita e shpalljes së "10 Sportistëve më të mirë të vitit" sivjet duket se nuk ka vijuar me shpalljen e më të mirëve. Të paktën dhjetori po mbyllet pa e zhvilluar këtë ceremoni tradicionale dhe mbase ajo do të...

Në Shkodër zhvillohet pas 7 vitesh kampionati kombëtar i gjimnastikës

Pas shtatë vitesh, në Shkodër rikthehet të zhvillohet një aktivitet në sportin e gjimnastikës. Paraditen e së dielës në palestrën e shkollës "Edith Durham" është zhvilluar kampionati kombëtar për të gjitha grupmoshat me pjesmarrjen e të gjitha ekipeve sportive...

Mbërrin në Shkodër trupi i pajetë i sportistit Pjetër Shkafja. Sot ceremonia e varrimit

Trupi i pajetë i sportistit shkodran Pjetër Shkafja (Petros Skafias) ka mbërritur pasditen e djeshme nga Greqia në qytetin e Shkodrës, aty ku sot do të zhvillohet ceremonia e varrimit të tij. E mbuluar me dy flamuj shqiptarë, makina...

Humoristi Nexho Shabani: Është bërë futbolli si motoçiklizmi

Batutat e tij nuk kanë të sosur. Humoristi i njohur shkodran Nexho Shabani që njihet edhe si tifoz i zjarrtë i Vllaznisë natyrisht që e ka ndjekë me shqetësim edhe dëmtimin e dy futbollistëve, Popoviç të Vllaznisë dhe Dimos së Bylisit në ndeshjen e së shtunës. Pyetja e parë që u ka bërë ai gazetarëve dje ka qenë: “Si janë? Dhe kur ka mësuar se gjendja e tyre është përmirësuar, ka lëshuar edhe batutën e tij: “Është ba edhe futbolli si motoçiklizmi, sport i rrezikshëm.

Të shtunën zgjedhjet në Federatën e Gjimnastikës. Leonard Lulaj kërkon një mandat tjetër

Pasditen e së shtunës, në orën 17.00, në një nga sallat e hotel "Colosseo" në Shkodër do të zhvillohet Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Gjimnastikës. Në këtë Asamble, me të drejtë vote do të jenë 13 klube të vendit...

Mbaron shtrimi me parket i pallatit të sportit “Qazim Dervishi”

Shtrimi i parketit të pallatit të sportit “Qazim Dervishi” tashmë ka përfunduar. Ka ndodhur kjo që mbrëmë ndërkohë që ditën e sotme punëtorët janë marrë thjesht me rregullimin e pjesës sipërfaqësore të tij. Në pamje të parë duket se punimet e bëra kanë qenë cilësorë dhe parketi do ketë jetëgjatësi. Kjo natyrisht do ndikojë për mirë edhe tek sportistët në procesin stërvitor si dhe në ndeshjet zyrtare. Tashmë fusha e këtij pallati sporti është në përmasa më të mëdha pas shtimit të gjerësisë dhe gjatësisë duke plotësuar edhe kushtet e vendosura nga përfaqësuesit e Ligës Ballkanike, meqë Vllaznia do të marrë pjesë aty këtë sezon.

Ekipet e Sportklub Vllaznia, ja sa lekë do marrin për vitin 2018

Në mbledhjen e tre ditëve më parë të Këshillit Bashkiak Shkodër gjatë miratimit të buxhetit të Bashkisë për vitin 2018, natyrisht që është miratuar edhe buxheti për secilin prej insititucioneve në varësi të saj. Natyrisht që vëmendja më e...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Presidenti Matija: Në Champions nuk ka kundërshtar të lehtë, por Vllaznia...

Ka meritën e jashtëzakonshme jo vetëm të sukseseve të Vllaznisë, por edhe në rritjen e cilësisë së futbollit të femrave në Shqipëri. Treguesi më...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR