Tirana është kualifikuar për herë të 27 në finalen e Kupës së Shqipërisë, duke kaluar Teutën në gjysmëfinalet e turneut.

Fitorja 3-0 në sfidën e parë ia bëri më të thjeshtë skuadrës së Shehit kualifikimin pasi ajo administroi mirë rezultatin e për më tepër u tregua më thumbuese në pjesën e parë.

Në të dytën, të dy skuadrat duket u pajtuan me fatin e sfidës dhe nisën të mendonin për kampionatin me zëvendësimet, duke zbehur vijimin e sfidës deri në vërshëllimën përfundimtare që dekretoi kalimin e bardhebluve në ndeshjen për trofeun.

TEUTA 0-0 TIRANA

TEUTA: Qirko, Kuro, Kotobelli Jazxhi, Marku, Kallaku, Beqja, E.Vila, Çyrbja, Oshafi, L.Vila
Trajner: Edi Martini

TIRANA: Bekaj, Toshevski, Lulaj, Najdovski, Pergjoni, Hila, Aleksi, Lushkja, , Haxhiu, Berisha, Hasani
Trajner: Orges Shehi