KRYESORE

“Më kanë detyruar të humbas ndeshjen, 2 herë ndaj të njëjtit rival”

Vite më parë, ekipet shqiptare ishin të detyruara t'i humbnin në tavolinë ndeshjet ndaj ekipeve të Bashkimit Sovjetik nëse shorti do t'i përballte me to në Kupat e Europës. Arsyeja ishte prishja e marrëdhënieve diplomatike në mes dy vendeve....

Tirana- Vllaznia jo me arbitra të FIFA-s. Do drejtojë një treshe nga Lushnja

Ndeshja e sotme që do të luhet në orën 18.00 në stadiumin "Selman Stërmasi" në mes Tiranës dhe Vllaznisë pritet me interes sepse konsiderohet ndeshja më e rëndësishme e turit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Padyshim që duke...

“Mirënjohje” e veçantë për Vehbi Sulejmanin nga Federata Shqiptare e Volejbollit

Pasditen e djeshme në Tiranë është organizuar Eventi i Kupës së Flamurit nga Federata Shqiptare e Volejbollit, me rastin e 105-vjetorit të Pavarësisë, nxori fituese dy ekipet kombëtare shqiptare të volejbollit (meshkuj e femra), që mundën ekipet kosovare (3-0...

Rikthehet kampionati i basketbollit, Vllaznia luan sot në Durrës

Pas ndërprerjes së kampionatit për shkak të ndeshjeve të kombëtares shqiptare, pasditen e sotme do të luhen ndeshjet e para të fazës së dytë të tij. Sigurisht që vëmendja më e madhe është e përqendruar tek sfida që do...

E veçantë! Bayern uron shqiptarët: “Gëzuar ditën e Pavarësisë!”

Gjithmonë është thënë se gjermanët mbesin të veçantë. Për shumë gjëra. Ndoshta edhe për agresivitetin e tyre. Por në fakt, ata tregojnë herëpashere se janë edhe shumë njerëzon. Rasti i mëposhtëm e tregon më së miri këtë. “Gëzuar ditën...

Vllaznia me një formacion disi ndryshe ndaj Tiranës

Përballja me Tiranën do të shfrytëzohet në maksimum për të marrë një rezultat sa më të mirë nga Vllaznia në mënyrë që ajo ta ketë të lehtë në ndeshjen e kthimit më 13 dhjetor në Shkodër. Trajneri Gjoka mësohet...

Sfida e kupës me bardheblutë, ja kush do jetë në portë për Vllazninë

Takimi i nesërme me Tiranën konsiderohet shumë i rëndësishëm në kampin shkodran. Stafi teknik dëshiron që momenti i mirë të cilin po kalon skuadra, ta ruajë edhe në këtë ndeshje, duke menduar marrjen e një rezultati pozitiv dhe shoqërimin...

Beqiri: Tirana-Vllaznia do jetë sfidë e bukur por që do flasëpër kuqeblutë

Një tjetër personazh që flet në prag të sfidës Tirana- Vllaznia që do të luhet nesër, është ish- mbrojtësi i skuadrës shkodrane por edhe i përfaqësuese shqiptare Elvin Beqiri. Duke folur në ldihje me këtë takim ai është shprehur:...

Qerimaj në pedanën e Kalifornisë më 2 dhjetor. Pretendon medalje

Peshëngritësit e kombëtares shqiptare kanë dy ditë që kanë mbërritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, atje ku ka nisur tashmë një eveniment shumë i rëndësishëm i këtij sporti. Bëhet fjalë për garat e Kampionatit Botëror do të zhvillohen...
video

Video/ Çudia në Japoni, majmuni nis lojën në një ndeshje futbolli

Nëse doni të shihni gjëra të çuditshme në botën e futbollit, atëherë kampionati japonez nuk ka për t’ju lënë asnjëherë në baltë. Gjatë ndeshjes midis Cerezo Osaka dhe Vissel Kobe, skuadra ku luan edhe kampioni i botës Lukas Podolski,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vajzat kuqezi pësojnë 7 gola, Norvegjia e papërmbajtshme

Norvegjia shumë e fortë për kombëtaren shqiptare të fermave. Përfaqësuesja nordike fitoi thellë 0-7 në “Air Albania” në takimin e vlefshëm për eliminatoret e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR