Mjafton goli i Shehut, Besëlidhja merr një fitore me shumë vlerë ndaj Orikut

Besëlidhja ka fituar me shifrat minimale ndaj Orikut, duke marrë një trepikësh pas katër humbjeve rradhazi. Lezhjanët arritën objektivin e tyre që kishin që nga fillimi i ndeshjes, për të marrë një trepikësh ndaj Orikut, një kundërshtari të fortë...

Takaj ultimatum skuadrës: Dua 6 pikë në dy ndeshjet e rradhës

Në Korçë as që e kishin menduar humbjen ndaj Orikut. Në një kohë që planifikonin të ishin ata që do të diktonin garën në Kategorinë e Parë, situata u ka dalë nga duart. Skënderbeu ka precipituar drejt zonës së...

Trajneri Alcani: Fitorja ndaj Tomorit i dedikohet tifozëve pukjanë

Terbuni ka marre nje fitore me shume vlere te shtunen ndaj Tomorit, fale golit te shenuar nga sulmuesi Xhebrahimi ne minuten e 95-te te ndeshjes. Ne perfundim te saj, trajneri Alert Alcani ka dhene nje prononcim per mediat ku...

Tërbuni i vendosur për ta mundur sot Tomorin

Kategoria e Parë luan javën e tretë ditën e sotme që rezervon 4 përballje. Tre ndeshje do të luhen në orën 15:00 ndërsa Lushnja – Besëlidhja do të luhet në orën 16:00 në stadiumin e rinovuar të lushjnarëve. Përballje...

Eduart Shehu është optimist: Besëlidhja ka shanse për kreun…

Besëlidhja nuk iu nda ritualit të së mërkurës. Edhe pse kampionat nuk ka në fundjavë, zhvilloi ndeshjen e zakonshme të kontrollit. Përballë futbollistëve të formacionit, u rreshtuan rezervat, të cilët kanë nisur një “garë” të ashpër për një vend...

Skënderbeu po zhgënjen edhe në Kategorinë e Parë. Zguro: Shpërdoruam shumë, boll me alibi

Skënderbeu nuk e ka gjetur ende fitoren e parë në kampionat dhe këtë “krizë” lojtarët po e vuajnë shumë. E nisën sezonin me pretendime madhore, por pas 270 minutash nuk janë ata që e diskutojnë Kategorinë e Parë. E...

Tjetër gol i Ersil Ymerajt. Mesfushori koplikas vazhdon të spikasë te Dinamo

Ekipi i Dinamos në Kategorinë e Parë ka fituar ditën e djeshme në shifrat 1-3 në javën e gjashtë të kampionatit në ndeshjen e rradhës. Blutë e kryeqytetit kanë mundur skuadrën e Apolonisë dhe tashmë ndodhen në krye të...

Kërkon kualifkimin në kupë, por statistikat e Flamurtarit kundër Vllaznisë janë negative

Vllaznia do rikthehet sërish në aktivitet ditën e hënë dhe tashmë në kuadër të kupës së Shqipërisë. Përballë do jetë Flamurtari në raundin e 1/16. Takimi që në vetvete mbart shumë histori, por që në vitet e fundit rivaliteti...

Disfata kundër Skënderbeut, shfryn trajneri i Tomorit: U bë rrugë, arbitrimi po na dëmton

Klodian Arbëri e ka me gjykimin. Ka pretendime jo vetëm për penalltinë kundër, por edhe një të mohuar. Pas ndeshjes, trajneri i Tomorit tha: “Nuk mund të flas dot më shumë, për aq sa kohë pamjet televizive flasin qartë për...

Guranjaku: Do jemi protagonistë edhe sezonin e ardhshëm në Superiore

Të shtunën Elbasani shkroi historinë, duke siguruar rikthimin në Superligë të qytetit pas 9 vitesh, ndërsa për klubin e ri me emër Akademia Futbollit Elbasani do jetë hera e parë. AF Elbasani u krijua si nevojë e shkrirjes së...