Xhevahir Sukaj pezullohet 4 muaj nga klubi Vllaznia

Veprimi i bërë ne prag te ndeshjes me Skenderbeun, do t'i kushtoje shume futbollistit te Vllaznise Xhevahir Sukaj. Ai eshte pezulluar 4 muaj per te mos luajtur dhe njekohesisht me 50 per qind te vleres se kontrates. Gjate periudhes se pezullimit lojtari duhet te stervitet me ekipin e te rinjve. Ky eshte vendimi i marre nga ana e klubi shkodran pas mbledhjes se zhvilluar keto momente ne fund te se ciles eshte shperndare edhe kjo deklarate per shtyp:

Vllaznia- Skënderbeu, dyshime për “pazare” të korçarëve

Nëse nuk ka luajtur Sukaj apo nëse në media ditën e ndeshjes ka dalë lajmi se Vajushi në janar shkon tek Skënderbeu, sigurisht që të gjitha dyshimet të çojnë tek drejtuesit e lartë korçarë për përzierje me dashje në këto çështje. Fakti që Vllaznia më së shumti ishte e bazuar tek këta dy lojtarë, e bën më të mundshme ndërhyrjen e Zeqos apo pjestarëve të stafit të tij në këtë drejtim.

DEKLARATE PER SHTYP

Stafi teknik i KF Vllaznia sh.a. ka marre ne shqyrtim gjestin jo profesional dhe antisportiv te futbollistit Xhevahir SUKAJ, i cili ka refuzuar te aktivizohet ne ndeshjen shume te rendesishme me ekipin e “Skenderbeut” te Korces.

Vllaznia sot fitore për veten dhe tifozët

Takimi i sotëm me Skënderbeun po pritet me shumë interes interes në Shkodër. Tifozë të shumtë pritet të jenë në shkallët e stadiumit për të mbështetur skuadrën e tyre të zemrës për arritjen e një fitoreje të bukur në këtë takim. Ajo që vlen është besimi i futbollistëve dhe i trajnerit Vata tek suksesi. Skuadra duket e karikuar për të bërë më të mirën e mundshme në këtë takim dhe kuptohet që shpresat e mëdha janë tek dyshja sulmuese Sukaj- Vajushi.

Vllaznia “humbet” me Sukajn dhe me Skënderbeun

Skënderbeu ka triumfuar sonte në Shkodër ndaj një Vllaznia që e humbi vetë ndeshjen. Problemet që u krijuan para ndeshjes me Sukajn apo Gocajn sollën jo pak amulli në kampin shkodran. Për rrjedhojë korcarët vijojnë rrugën e tyre të pretendimeve ndërsa për Vllazninë ka shumë pikëpyetje për të ardhmen. Humbja e sotme do t’i krijojë jo pak probleme kësaj skuadre.

Sukaj, klubi bën gati pezullimin 6 mujor

I çuditshëm veprimi I sulmuesit të Vllaznisë Xhevahir Sukaj para ndeshjes. Në momentin që trajneri Vata ka qenë duke zhvilluar analizën me ndarjen edhe të detyrave për secilin lojtar që do luante në këtë ndeshje, sulmuesi ka deklaruar që nuk do luante. Arsyeja ishte kërkesa e tij për të marrë para ndeshjes këstin e kontratës prej 10 mijë eurosh. Vata I ka kërkuar atij të luante në këtë ndeshje dhe pastaj gjërat do zgjidheshin por Sukaj I është mbajtur kërkesës së tij.

Bashkia Shkodër, 8 milionë ekipit për fitoren ndaj korçarëve

Edhe për ndeshjen e rradhës me Skënderbeun, Bashkia Shkodër si administratorja e klubit të futbollit Vllaznia, ka akorduar të njëjtën premio si për ndeshjen e kaluar në Fier ndaj Apolonisë. Pra, në rast fitoreje në takimin  me korçarët, ekipi shkodran do të shpërblehet me 8 milionë lekë të vjetra. Nëse shuma e premtuar për fitoren në Fier tashmë është marrë nga futbollistët kuqeblu përmes bankës, ata kanë në dorë të marrin të njëjtën shumë sërish nëse fitojnë edhe në ndeshjen e rradhës.

Vujadinoviç me probleme. Do luajë me gjilpërë

Portieri I Vllaznisë Miroslav Vujadinoviç vazhdon të ketë probleme me kaviljen e këmbës së tij të djathtë. Ai edhe në Fier ka luajtur I parikuperuar plotësisht, dhe këtë gjë do bëjë edhe ndaj Skënderbeut. Madje portieri nga Podgorica edhe në stërvitjen e djeshme ka ndjerë jo pak dhembje e për rrjedhojë vërehet edhe një enjtje sërish e kaviljes megjithatë vetë ai dhe stafi mjekësor kanë bërë të ditur se Vujadinoviç do jetë në fushë ndaj Skënderbeut.

Vata:Vllaznia do ta mundë Skënderbeun

Trajneri i Vllaznisë Rudi Vata është i bindur se skuadra e tij mund t'ia dalë të fitojë pasditen e nesërme ndaj Skënderbeut. Një besim që ai e bazon tek puna e bërë këto ditë, entuziasmi i skuadrës dhe kualitetet që ka në rradhët e saj. “Unë besoj se i kemi kualitetet e duhura për ta fituar këtë ndeshje. Kemi një grup të mirë lojtarësh, nbi të gjitha solid. Vetë përballja me një kundërshtar të tillë të motivon dhe prandaj nuk kam aspak frikë përpara kësaj ndeshje”-ka thënë ai.

Ferid Rragami, gati nderimi si “Legjenda e futbollit shqiptar”

Pas pak ditësh, Federata Shqiptare e Futbollit pritet të zhvillojë një ceremoni interesante për të nderuar disa figura të shquara të futbollit shqiptar ndër vite. Një ndër ta që pritet të nderohet me titullin  e lartë "Legjenda e futbollit shqiptar" është edhe ish-futbollisti i Vllaznisë Ferid Rragami. Lajmi bëhet i ditur nga burime pranë FSHF-së sipas të cilave, krahas Rragamit do nderohet edhe Faruk Sejdini dhe ndonj tjetër.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR