Edmond Doçi, golashënuesi më i mirë në San Marino

Futbollisti shkodran Edmond Doçi nga fillimi i këtij sezoni ka nisur një karrierë të re. Pikërisht në San Marino me ekipin kampion të këtij vendi "Tre Fiore". Ai ka firmosur një kontratë njëvjeçare me këtë ekip. Por e veçanta e Doçit tek kjo skuadër është se ai për momentin është golashënuesi kryesor i saj. Madje më i miri edhe në kampionatin e San Marinos.

Salihi e Bala, golat për Kombëtaren dhe Shpresat

Dy futbollistë shkodranë kanë shënuar në ndeshjet e djeshme të ekipeve tona kombëtare, atij përfaqësues të të rriturve dhe atij Shpresa. Hamdi Salihi ka shënuar të vetmin gol të kombëtares sonë në ndeshjen ndaj Rumanisë duke treguar edhe njëherë tjetër se vazhdon të mbetet njeriu-gol i këtij ekipi ndërkohë që Bekim Bala ka shënuar njërin nga tre golat e Shpresave në Poloni.

Salihi shënon sërish për Rapidin

 

Ka shënuar sërish Hamdi Salihi. E ka bërë këtë edhe dje kur e ka dërguar topin në rrjetë vetëm 70 sekonda pasi hyri në fushë si zëvendësues. Me golin e tij, Rapidi i Vjenës barazoi momentalisht rezultatin ndaj Admira Vaker sepse në fund ka pësuar edhe një gol tjetër dhe e ka humbur ndeshjen 4-3.

Shkodra e vendos: Do e nderojmë Elis Gurin!

Shpallja Kampion Bote e shkodranit Elis Guri, nuk do të kalonte pa u vënë re edhe në qytetin e tij të lindjes. Përveç interesimit të medias që bëri punën e vet në pasqyrimin e këtij suksesi, më i madhi në sportin shkodran në gjithë historinë e tij, së fundi ka lindur një interesim edhe tek njerëzit e sportit. Janë pikërisht këta të fundit që kanë ngritur problemin e nderimit dhe shpërblimit të tij në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak të Shkodrës.

Shënon Hamdi Salihi në fitoren e thellë të Rapidit

Ka shënuar shkodrani Hamdi Salihi këtë rradhë me skuadrën e tij të Rapidit të Vjenës. Ai nuk e ka nisur si titullar ndeshjen por është aktivizuar në pjesën e dytë dhe më pas, ka shënuar në minutën e 90-të golin e fundit të ndeshjes, atë që vulosi rezultatin përfundimtar 5-1 në favor të Rapidit ndaj Kapfenbergut. Për Salihin kishte disa javë që goli nuk i dilte në dritë dhe ky gol mund t’i japë sërish zemër

Elvin Beqiri mund Admir Telin në Azerbajxhan

Të shtunën është luajtur ndeshja e rradhës e kampionatit azerbajxhanas të futbollit e cila këtë herë ka përballur me njëri-tjetrin dy futbollistët shkodranë që luajnë atje, pikërisht Elvin Beqirin dhe Admir Telin. Ky i fundit me ekipin e tij Karabak ka luajtur në shtëpi ndërkohë që Beqiri me