Armando Cungu nuk do te jete me trajner i kombetares U19 te Shqiperise. Mesohet se ai prej disa ditesh ka paraqitur doreheqjen prane Federates dhe vete kjo e fundit ka zyrtarizuar disa ndryshime te bera ne stafet e ekipeve kombetare te moshave.

Nga sa behet e ditur arsyeja e doreheqjes se Cungut ka patur te beje me pamundesine e tij per te qene çdo dite i pranishem ne Federates sipas rregullit te ri te vendosur nga ky institucion.

NJOFTIM

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se do të ketë disa ndryshime në stafet e ekipeve Kombëtare të moshave U-15, U-17 dhe U-19. Trajneri i Kombëtares U-15 do të vazhdojë të jetë Armand Damo, i cili do të jetë përgjegjës edhe për grup-moshën U-14.

Kombëtarja U-17 do të drejtohet në vazhdimësi nga trajneri Ardi Behari, i cili më parë ka drejtuar ekipin kuqezi U-18 dhe do të jetë. Behari do të jetë gjithashtu përgjegjës edhe për grup-moshën U-16.

Ndërkaq, trajneri Ervin Bulku, i cili deri tani ka drejtuar ekipin U-17 sezonin e fundit dhe që arriti të kalonte deri në fazën Elite Round të Europianit për moshën U-17, do të marrë drejtimin e Kombëtares U-19 dhe do të jetë përgjegjës për grup-moshën U-18.

Kombëtarja U-21 do të vazhdojë të drejtohet në sezonin e ri nga trajneri Alban Bushi dhe i njëjti staf teknik.