Universitatea Craiova- Vllaznia eshte sfida shume interesante qe pritet te luhet pasditen e sotme duke filluar nga ora 19.30 ne stadiumin “Ion Oblemenco” te Krajoves. Nderkohe tashme kane mbetur edhe vetem pak ore deri ne startin e saj dhe gjithçka duket gati per te dy ekipet.

Nderkohe, “Shkodra Sport” meson se ne takimin zyrtar qe eshte zhvilluar paraditen e sotme bashke me delegatin e UEFA-s, arbitrat dhe perfaqesuesit e Universitateas dhe te Vllaznise, eshte vendosur edhe per uniformat qe do te mbajne veshur te dy ekipet.

Keshtu, ekipi rumun ngaqe luan ne shtepine e tij do te luaje me uniformen e pare qe eshte ngjyre bardh e blu dhe nisur nga kjo, Vllaznia duhet te luaje me uniformen e saj te trete, ate te zezen qe ne fakt pelqehet shume nga tifozet.

Kuptohet qe ne raste te tilla pak rendesi ka fanella, megjithate te shpresojme se kjo me te cilen Vllaznia do te luaje ne ndeshjen e sotme, t’u sjell fat kuqebluve ne kete takim te vlefshem per turin e dyte te “Conference League”.

Kujtojme qe sfida e pare e luajtur te enjten e kaluar ne “Loro Boriçi” eshte mbyllur ne barazim 1-1 duke lene gjithçka te hapur per sfiden e sotme dhe per te vendosur fatin e skuadres qe do te kualifikohet per ne turin e trete te ketij kompeticion./SHKODRA-SPORT.COM/