Michael Olise është padyshim një nga zbulimet më të mëdha të këtij sezoni në Premier League. Sulmuesi i Crystal Palace shkëlqeu këtë sezon duke shënuar 10 gola e 6 asistë në 19 ndeshje të luajtura.

Performancat fantastike zgjuan interesin e shumë skuadrave dhe të interesuar janë të gjithë ekipet BIG në Angli, duke nisur nga Manchester City që kërkon zëvëndësuesin e Bernardo Silva, te Arsenal, Chelsea, United, Liverpool, Tottenham e Newcastle.

22-vjeçari i cili zgjodhi të përfaqësojë Francën para Anglisë, ka shprehur dëshirën e tij.

Michael Olise do vetëm Bayern Munchen, raporton David Orstein. Bavarezët tani pritet të lëvizin për të mbyllur sa më shpejt marrëveshjen me klubin londinez dhe rruga duket ‘e shtruar’ duke qenë se lojtari nuk është ftuar në Euro 2024.