U mendua se do te luhej te marten ose te merkuren, por ne fakt ajo do te luhet diten e premte. E kemi fjalen per miqesoren e dyte te Vllaznise ne kete periudhe pauze te kampionatit.

Dhe ne fakt kjo miqesore nuk do te zhvillohet ne Ulqin. Gazeta “Shkodra Sport” meson se miqesorja e dyte per kuqeblute do te luhet ne fundjave ne Shkoder dhe kundershtar i tyre do te jete Veleçiku i Koplikut.

Stafet teknike te te dy ekipeve kane rene dakord per kete gje dhe mbetet per t’u percaktuar vetem orari i ndeshjes se kur do te luhet dhe po ashtu edhe vendi, por me shume mundesi do te jete fusha sportive “Reshit Rusi” do te jete vendi ku do te ndeshen keto dy ekipe.

Per Vllaznine sfida e se premtes ndaj koplikasve do te jete testi i fundit ne prag te ndeshjes finale te Superkupes ndaj Tiranes, nderkohe qe Veleçiku mund te zhvilloje edhe ndonje tjeter deri ne momentin e rifillimit te kampionatit.

Trajneri Josa do te kerkoje qe edhe ne miqesoren ndaj Veleçikut te provoje edhe njehere tjeter formacionin dhe menyren e lojes me te cilen me pas do te kerkoje te perballoje bardheblute te merkuren e ardhshme./SHKODRA-SPORT.COM/