Pas ndeshjeve të Kombëtareve, dhe pas fitores në këtë fundjavë me Fiorentinën, Elseid Hysaj duket se ka nevojë për pak relaks.

Në një foto të postuar ditën e djheshme në Instagram nga partnerja e tij, Fiorenza, ata shihen teksa pushojnë në një varkë në ishullin Iskia, në gjirin e Napolit, bashkë edhe me djalin e tyre, Elis.

Një pushim i nevojshëm ky për mbrojtësin shqiptar, para transfertës të vështirë, ditën e nesërme në Champions League, ndaj Crvena Zvezdës në Beograd, ku pritet një stadium i tejmbushur.