Pas disa seleksionimeve te bera, tashme do te grumbullohet edhe kombetarja U17 per vajza. Stafi teknik i Federates Shqiptare te Futbollit ka perzgjedhur 21 vajzat qe do te jene pjese e ketij ekipi, nen drejtimin e trajneres Cyme Lulaj.

Pjese e kombetares se kesaj grupmoshe do te jene dhe 4 futbolliste shkodrane. Behet fjale per 3 lojtaret e Vllaznise, mbrojteset Desara Lorja dhe Imelda Ara si dhe mesfushorja Egla Hoxha.

Por e veçanta e kesaj liste padiskutim qe eshte futbollistja tjeter shkodrane qe i perket ekipit “Bashkimi”, pikerisht Monda Keshtenja. Ajo eshte e ditelindjes 2009, ende nuk i ka mbushur 15 vjeç, por ka spikatur me talentin e saj duke bindur edhe stafin teknik te kombetares.

Kjo padyshim qe eshte diçka shume e bukur sepse ndonese stervitet kryesisht me djem, Monda fale punes dhe perkushtimit te saj, ka treguar se ka vlera si futbolliste dhe padyshim edhe shume endrra qe synon t’i realizoje ne te ardhmen.

Te paren padyshim qe eshte duke e perjetuar tani sepse do te jete pjese e kombetares U17, por me tej padyshim qe do te kete te tjera arritje, mjafton te vazhdoje te punoje me te njejten deshire./www.shkodrasport.com/