Te Vllaznia luajti dy sezone, por pa lene gjurme ndersa sot i ka shenuar kampiones kosovare- Ballkanit, duke i dhene barazimin skuadres se tij- Gjilanit. E kemi fjalen per mesfushorin boshnjak Elvedin Heriç.

Ne fillim ka qene Edvin Kuc në minutën e 18’ ai që hapi serinë e golave në këtë takim, kur shënoi për 1-0 të suharekasve. Ky rezultat mbeti i pandryshuar deri në minutën e 45’, kur për vendasit barazoi Elvedin Heric nga pika e bardhë.

Ne pjesen e dyte, pavaresisht rasteve te krijuara nuk pati gol tjeter dhe si rrjedhoje i gjithe takimi eshte mbyllur ne barazim 1-1. Nje barazim qe mund t’i kushtoje Ballkanit sepse ne rast se Llapi fiton neser, do t’i rrembeje vendin e pare.

Dhe ai qe e ndeshkoi sot eshte pikerisht ish- numri 10 i Vllaznise. Heriç tani mban numrin 14 tek gjilanasit, me te cilet eshte bashkuar veren qe shkoi dhe ka luajtur deri tani 18 ndeshje duke shenuar edhe 3 gola./SHKODRA-SPORT.COM/