Ish- futbollisti i Vllaznise Erkan Sulejmani tashme ne rolin e menaxherit, vazhdon te godase ne merkato duke transferuar te tjere lojtare cilesore. I rradhes qe mban “vulen” e tij eshte lojtari i kombetares argjentinase Lucas Ocampos.

Sulmuesi anesor qe eshte ne pronesi te klubi spanjol te Seviljes, mbreme eshte huazuar tek Ajaksi, nje nje transferte qe sipas mediave spanjolle kap shifren e 20 milione eurove. Pas shume tentativash, dy klubet jane bindur per kete levizje dhe po ashtu edhe vete lojtari ka qene dakord per te nisur nje eksperience te re.

Ocampos eshte pjese e kombetares se Argjentines dhe gjate karrieres se tij perpos River Plejtit ka provuar te luaje edhe me Monakon, Marsejen, Genoan, Milan e se fundi me Seviljen, skuader me te cilen eshte prej 3 vitesh dhe ka luajtur me te 100 ndeshje.

Tek Ajaksi ai natyrisht qe shpreon te beje me te miren dhe kuptohet qe ka per te dhene shume sepse eshte vetem 28 vjeç. Kalimi i tij tek skuadra e mirenjohur hollandeze padyshim qe i faturohet menaxherit Erkan Sulejmani. Ai me agjensine e tij te menaxhimit, pjese e te ciles eshte edhe shkodrani Ervis Domnori, kane bere disa transferta te rendesishme edhe gjate kesaj merkatoje te veres.

Madje, dyshja Sulejmani- Domnori premton edhe te tjera ne ditet e ardhshme sepse merkatoja ne vende si Turqia, Rusia etj, eshte e hapur edhe per disa dite te tjera dhe per kete arsye, pritet te kete te tjera transferime./SHKODRA-SPORT.COM/