Esin Hakaj është tashmë pjesë e Ama Solution. Lideri i Vllaznisë ka firmosur kontratën me agjencinë e lojtarëve, ku ndodhen mjaft futbollistë të njohur shqiptar dhe jo vetëm.

Ndër të tjerë përmendim nga Superiorja Serxho Ujkën dhe Fernando Medeiros, që janë pika kyç te Laçi e Egnatia. Për Esin Hakaj vlen të theksojmë kontributin e tij në krahun e majtë të mbrojtjes me Vllaznisë.

Shkodranët kërkojnë titullin kampion këtë sezon, teksa janë dhe në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Esin Hakaj është padyshim ndër më të dalluarit e kuqebluve./newsport/