Po qarkullon nje shprehje e imja e shkeputur nga nje interviste e sotme dhe dihet qe kur shprehja shkeputet nga konteksti, mund te ngjall keqkuptime.

“Behet fjale per fundin e kampionatit dhe nga pervoja ne kete periudhe fillojne tolerimet e ne kete kuptim nje trainer gjerman do te ishte deshmitar i padeshirueshem e i demshem duke ditur qe ai ka dhene dhe disa intervista disi te pakendshme tek portalet gjermane.

Duke pare dhe pozicionin pak a shume fiks ne tabele te Vllaznise, ky trainer behet i panevojshem e i padobishem. Por momenti i largimit te tij nga ana sportive nuk ishte me i pershtatshmi.

Neqoftese do te shohim ndeshje te tilla te Vllaznise si ajo ndaj Egnatias, kjo konfirmon keto tolerime e allishverisha per te cilat fola me siper, te cilat do te demtonin dhe trainerin Plori ne rrugetimin e tij profesional, rrugetim qe uroj te jete sa me i suksesshem.”

Ky eshte mendimi im per temen i shprehur gjeresishr.

Dhe dy fjale qe permbajne dhe humor per ndeshjen e sotme ndaj Partizanit

E pashe ndeshjen dhe sapo hyri goli yne ne minuten e 93 fika Tv dhe dola.

Tash ne darke qe u ktheva ne rrjet shoh nje acarim te pazakonte te ambientit sportiv shkodran per nje gol te Vllaznise te anulluar.

Mendova se cili paska qene ky gol qe se paskam vu re dhe si shpesh ne keto raste telefonova ne Irlande mikun Bardh Maçi i cili me sqaroi se behet fjale per golin e minutes se fundit. E pyes per rezultatin e me thote 0 – 0!

Kisha vu bast dhe shtepine qe ndeshja ka mbaru 1 – 0 per ne, po ja qe u anullokan gola te rregullt mbasi ka mbaru loja.

Gjithsesi nje ekip aq i dobet sa eshte Partizani, nuk ka shanse kualifikimi ne Shkoder e per kete ve bast seriozisht!