Tek Erzeni ndodh ajo qe nuk pritej. Baza e ekipit te sezonit te kaluar qe kontribuoi aq shume per ta ngjitur kete skuader ne Superlige, nuk eshte respektuar aq sa duhet dhe si rrjedhoje sot i kane ndare rruget.

Pas Ersil Ymerit e Dritmir Becit, ka ardhur edhe rradha e sulmuesit Jasmin Rraboshta per t’u divorcuar me kete skuader. Diçka e palogjikshme ne fakt, por trajneri Kapllani mesa duket ka ne plan te tjere lojtare.

Ne keto rrethana, tashme edhe Rraboshta do te vihet ne kerkim te nje ekip te ri. Kuptohet qe deshira e tij ka qene per te luajtur ne Superlige me Erzenin, por kjo nuk paska qene e thene. E sigurte eshte qe shume shpejt ai do te firmose per nje tjeter skuader.

Sidomos ato te kategorise se pare e kerkojne vazhdimisht me ngulm sepse shkodrani eshte nje nga sulmuesit me te spikatur prej vitesh dhe per kete arsye, me te ne sulm i kane te sigurte nje numer te konsiderueshem golash.

Por nga ana tjeter, largimi ne kete menyre nga ana e drejtuesve te Erznit, padyshim qe nuk le shije te mire tek futbollistet te cilet kane pritur ndoshta pak me shume respekt./SHKODRA-SPORT.COM/