Rrogozhinasit kunder shkodraneve mund ta quaj duel simpatik per nje vend ne finale. Te dyja ekipet kane bere sezon te mire. Kam pershtypjen se do jete beteje e forte sportive me nje interesim te larte te tifozve ku mesa shikohet tifozeria e Vllaznise do jete e shumte ne shkallet e stadiumit.

Vllaznia ka provuar ta munde Egnatian edhe me pare ne javet e kampionatit ne Shkoder dhe jashte saj ku mendoj se stafi i skuadres ka receten e duhur te fitores por gjithsesi Egnatia mbetet ekip cinik dhe ambicioz per te fituar trofe.

Kjo eshte ndeshje e nje cilesie tjeter. Kjo ndeshje luhet per t’u fituar nga dy palet. Kush do fitoje? Mbetet per tu pare. Ate do e tregoje fusha. Kjo perballje nuk percjell favorit direkt.

Egnatia eshte me e mobilizuar pasi ka ne xhep dy rezultate ndersa Vllaznia ka uri dhe deshiren e madhe per ta fituar ndeshjen. Shkodra dhe tifozet presin nje triumf nga djemte e saj. Gjithsesi realiteti nuk mund te zhbehet, Egnatia eshte ekip i suksesshem por Vllaznia ka mbi supe historine e saj shumevjeçare.