Java ka kaluar shpejt dhe sonte në mbrëmje Barcelona dhe PSG-ja do të përballen mes tyre në ndeshjen e kthimit në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve. Pas fitores 2-3 në Paris në ndeshjen e vajtjes, Barça do të kërkojë të siglojë sonte në mbrëmje një vend në gjysmëfinalet e Ligës së kampioneve.

Në rast se do t’ia arrinin, për katalanasit kjo do të ishte hera e 18-të që mbërrin mes katër më të mirëve të Europës. Por deri aty mbeten dhe 90 minuta – ndoshta dhe më shumë – të flakta përballë një PSG-je që nuk ka asgjë për të humbur. Përtej suksesit 2-3 në transfertë në Paris, Barcelona mund t’i gëzohet dhe precedentëve që e bëjnë atë favorite absolute për të kaluar në gjysmëfinale.

Janë shifrat pozitive në shtëpi të Barcelonës dhe ato mizerabël të Parisit në transfertë që shtojnë optimizmin në radhët e spanjollëve.


BARCELONA-PSG 1-4

12′ Rafinja / 40′ Dembele, 54′ Vitinja, 61′ (p), 89′ Mbape