Sot në orën 16:00 do të luhen të gjitha sfidat e vlefshme për javën e 34-të në Superiore.

Partizani do të presë Skënderbeun, skuadër të cilën se ka mundur asnjëherë këtë sezon. Korçarët kanë fituar dy herë dhe barazuar me të kuqtë.

Tiranën e pret një transfertë e vështirë në Laç, ku bardhebluve do tju duhen 3 pikët për tju afruar objektivit.

Ndeshje interesante është edhe ajo mes Vllaznisë dhe Dinamos, me këtë të fundit që duan të qëndrojnë në katërshe.

Dy sfidat e tjera janë Teuta-Egnatia dhe Erzeni-Kukësi.

SOT

PARTIZANI-SKËNDERBEU 16:00 (MCN TV)

VLLAZNIA-DINAMO 16:00 (MCN 24 TV)

LAÇI-TIRANA 16:00 (TRING SPORT 2)

TEUTA-EGNATIA 16:00 (TRING SPORT 3)

ERZENI-KUKËSI (në Ballsh) 16:00