Vllaznia eshte mundur me rezultatin 1-3 nga Buduçnosti ne miqesoren e pare gjate kesaj faze pergatitore te veres. Ndeshja eshte luajtur pasditen e sotme ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe eshte ndjekur nga nje numer i konsiderueshem tifozesh, ndonese ne te njejten kohe luhej edhe ndeshja e Europianit Spanje- Kroaci.

Dy ekipet e kane nisur ndeshjen me formacionet me te mira qe kane patur ne dispozicion, megjithate te Vllaznia serish ka patur disa mungesa si ajo e Balajt qe ndodhet ne Gjermani per te pare ndeshjen e kombetares, Stojanoviç, Andrey Yago dhe Alivoda qe ende nuk jane bashkuar ne stervitje me ekipin.

Si rrjedhoje trajneri Brdariç e ka nisur ndeshjen me kete formacion: Qarri, Gurishta, Krymi, Stojanoviç, Selmani, Deliu, Qato, Mala, Dodaj, Kahrimanoviç dhe Gruda. Gjate pjeses se pare Dodaj ka qene shume prane golit por topi i gjuajtur prej tij eshte ndalur ne shtyllen e djathte pingule te portes se Buduçnost. Si rrjedhoje ky 45 minutesh eshte mbyllur ne barazim 0-0

Ne te dyten te dy trajneret kane aktivizuar formacionet e dyta. Vllaznia e nisi me Juken, Brahimi, Pusi, Muhaj, Kapllanaj, Dulaj, Shimaj, Zaganjori, Delaj, Çoba dhe Halili. Ne minutat e fundit jane aktivizuar edhe Rroku e Shpuza.

45 minutat e dyta kane dhuruar 4 gola. Te parin do ta shenonte Buduçnost me 11-metersh me autor Grbiç, ndersa pak minuta me vone, nje mosmarreveshje e Pusit me portierin Juka ka bere qe malazezet te shenojne golin e dyte me Perisiç. Per Vllaznine do te mendonte Pusi qe pas nje goditje kendi do te ngushtonte shifrat ne 1-2.

Por pak minuta pare fundit, Despotovic do te shenonte edhe golin e trete per Buduçnostin qe e fiton kete miqesore me rezultatin 3-1. Vllaznia do te luaje te merkuren miqesoren e dyte, po ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe kete here perballe saj do te jete skuadra kampione e Malit te Ti, Deçiç e Tuzit./www.shkodrasport.com/