Vllaznia e femrave ka prezantuara paraditen e sotme blerjet e bera ne merkaton e fundit. Nje gje e tille eshte bere perpara nisjes se ekipit drejt Malit te Zi ku do te luaje diten e diele ndeshjen e shumepritur ndaj fitueses se çiftit Breznica- Spartak Myjava.

Ka qene presidenti Lazer Matija qe ka bere prezantimin e tyre dhe ne fakt numri i lojtareve te ardhura kete merkato eshte i konsiderueshem teksa behet fjale per 5 lojtare amerikane, tre kosovare dhe nje malazeze.

Lojtaret qe kane veshur fanellen kuqeblu se fundi jane pikerisht amerikanet Megan Lee Mc Clure, Alexus Nychole Knox, Meghan Lee Cavanaugh, Tarah Lynn Patterson
dhe Kelly Nicole Giddes. Po ashtu jane bere pjese e Vllaznise edhe kosovaret Jehona Shala, Edona Kryeziu dhe Donjeta Halilaj.

Me kuqeblute eshte bashkuar edhe lojtarja e kombetares malazeze Maja Šaranović. Me gjithe keto levizje padyshim qe Vllaznia shpreson fitoren te dielen dhe kualifikimin per ne 32 skuadrat me te mira te Europes. Nje objektiv ky mese i arritshem per investimin qe eshte bere.

Ekipi shkodran ka lene qytetin e tij paraditen e sotme per t’u vendosur ne Podgorice ku do te zhvilloje pergatitjet e fundit per ndeshjen shume percaktuese te se dieles ku natyrisht qe synimi eshte vetem fitorja./SHKODRA-SPORT.COM/