Është zyrtare.

Mesfushori i Real Madridit, Carlos Henrique Casemiro po largohet nga Reali.

Ai shkon te Man United për një shifër që arrin në 60 milionë paund dhe 10 të tjera bonus.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, ai do të nënshkruajë deri në vitin 2026 plus një sezon tjetër opsional.