Selami Ibrahimi, notari që theu 107 rekorde kombëtare

Ka lindur në Zogaj, një fshat turistik jo më larg se 7 km nga Shkodra, pikërisht më 3 maj 1942. Pikërisht këtu Selami Ibrahimi ka nisur edhe hapat e parë në sportin e notit. E nis atë shumë herët, që në moshë të vogël sepse uji i Liqenit të Shkodrës është në prag të shtëpisë. Për të vazhduar pastaj një rrugë të gjatë dhe shumë të suksesshme si pjestar i Vllaznisë duke dalë disa herë kampion e rekordmen në katër gara, nga 200 deri në 1500 metra. Selamia ka arritur të thyejë plot 107 rekorde kombëtare. Ai vetë gjithçka ka arritur në karrierë, ia pat dedikuar trajnerit të tij të parë- Shuajp Mehmetit.

Hajdutët ia shkulën nga muri, gjendet kasaforta e Oliver Kahn

Oliver Kahn ishte në qendër të vëmendjes së opinionit publik për një ngjarje shumë të veçantë në nëntor. Disa hajdutë hynë në vilën e tij kur nuk kishte askënd brenda dhe i rrëmbyen ish-portierit të Bajern Mynih dhe Gjermanisë...

Luante me Khedira dhe Boateng, por u vra në luftë si ushtar i ISIS-it

Tani janë mbushur pesë vjet që nga fundi i trishtuar i kësaj historie, por rrjetet sociale e kanë kujtuar Burak Karan, perlën e futbollit gjerman, që përfundoi duke vdekur si ushtar i Shtetit Islamik (ISIS). Burak Karan u lind...

Alice Rachele, zbukuron Giro d’Italia 2018

Alice Rachele Arlanch është zgjedhur si misi i Giro d’Italias për vitin 2018. E shpallur Mis Italia në vitin 2017-të, Alice do të ndjekë fanellën rozë përgjatë gjithë vendit. Është nga Trento me origjinë, dashuron Instagramin dhe është tifoze...

Cavani sfidon Ibrën, një gol larg të bërit “El Matador” i PSG-së

“Matador”. Kështu e quajnë Edinson Cavani, lojtarin i cili, të mërkurën, nëse shënon, mund të përputhet ose ta tejkalojë të paprekshmin Zlatan Ibrahimovic, golashënuesi më i mirë në historinë e klubit parizien. Kujtojmë se PSG ka lindur nga bashkimi...

Miqësorja ndaj Tërbunit do luhet në Shkodër të premten dhe jo në Ulqin

Vllaznia do t'i japë fund përgatitjeve në Ulqin pasditen e së enjtes kur do të kthehen në Shkodër. Në këtë mënyrë mbyllen 12 ditët e stërvitjeve në qytetin bregdetar të shtetit fqinj ashtu siç ishte programuar. Një periudhë që...

Zidane ka një ofertë “të çmendur”, nëse e largon Florentino Pérez (s’është PSG)

Lëvizje te Real Madridi, ndërkohë që stuhia e zjarrtë në “Bernabeu” fillon të vërë në pikëpyetje edhe figurat deri më sot të paprekshme. Përtej “tridentit” BBC, i cili është në qendër të vëmendjes, këtu përfshihet edhe Zinedine Zidane. Trajneri...

Pato ëndërron të luajë me Brazilin në Botërorin e Rusisë

Alexandre Pato është i angazhuar për t’i bërë përshtypje trajnerit të Brazilit, Tite, ndërsa kërkon të përfshihet në kombëtare për finalet e Kupës së Botës. Sulmuesi 28-vjeçar nuk është shfaqur duke luajtur për vendin e tij që nga tetori...

Basketboll/ Lëvizje në pankinën e Vllaznisë. Ikën një Fatjon, vjen një tjetër Fatjon

Vllaznia në basketboll për meshkuj po bëhet gati për ndeshjen e së premtes ndaj Tiranës për kampionat, ndërkohë që në pankinën e saj ka patur lëvizje. Bëhet fjalë për postin e zëvendëstrajnerit. Kështu, njeriu që ka qenë krahu i...

Trajneri Gjoka thirrje tifozëve të Vllaznisë: Kemi nevojë për të gjithë ju!

Braktisja e ekipit të Vllaznisë nga ana e tifozëve ka bërë që futbollistët dhe stafi teknik të ndihen të vetmuar. Aq sa edhe në ndeshjet që luhen në "Loro Boriçi" shpeshherë krijohet ideja se është një ndeshje në transfertë....

Menaxheri i yllit të Milan: “Ai dhe Hysaj janë më të mirët në qarkullim”

Mungojnë pak javë dhe më pas, më në fund, Andrea Conti do të mund të kthehet të mbrojë ngjyrat e Milan-it. Mbrojtësi i ri i krahut ka qenë një nga blerjet më të rëndësishme të bëra nga kuqezinjtë verën...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Takaj presidenti më i suksesshëm i futbollit shqiptar? Jo, është një...

Ecuria e shkëlqyer e Skënderbeut në këto vitet e fundit ka bërë që meritat kryesore të këtij suksesi t'i shkojnë presidentit të këtij ekipi...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR