Vllaznia të shtunën miqësore në Prishtinë ndaj kampiones së Kosovës

Vjen ndeshja e pare miqesore per ekipin e basketbollit te meshkujve te Vllaznise. Pasditen e se shtunes ai do te luaje ne Prishtine ndaj ekipit me te njejtin emer qe siç dihet, eshte ekipi kampion ne fuqi i Kosoves. Kjo eshte...

Vllaznia humb edhe finalen e dytë. Vendos një kosh në fund

Vllaznia nuk arrin ta fitoje as finalen e dyte ndaj Tiranes ndonese ka qene shume prane saj. Një gjuajtje e saktë për tri pikë e Griffin Ramme sekondën e fundit të lojës i dha fitoren skuadrës së Tiranës në...

Vllaznia për meshkuj fiton me 67 pikë ndaj Elbasanit

Vllaznia për meshkuj e ka nisur me fitore të thellë kampionatin. Në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ndaj Elbasanit në "Qazim Dervishi", djemtë e trajnerit Bledar Gjeçaj kanë fituar thellësisht me rezultatin 114-47. Vetë rezultati tregon se kjo ndeshje nuk ka patur shumë histori përderisa është fituar me 67 pikë diferencë. Në këtë takim kanë luajtur dy nga tre blerjet e fundit të shkodranëve, Gjokoviç dhe Arra ndërsa nuk ka luajtur malazezi Krivokapiç të cilit nuk i ka mbërritur ende dokumentacioni nga skuadra e tij e mëparshme. Periodat kanë patur secila diferencë të madhe dhe konkretisht 29-12 e para, 29-15 e dyta, 31-7 e treta dhe 26- 13 e katërta.

Vllaznia për të rinj e nis kampionatin me fitore të thellë

Ka nisur sot kampionatin kombëtar i basketbollit për të rinj. Vllaznia e Shkodrës e drejtuar nga trajneri Roland Koka e ka patur ndeshjen e parë "në shtëpi" teksa ka pritur paraditen e sotme ekipin privat të Tiranës, Superior Klima. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ka qenë 72-31 për Vllazninë. Skuadra e drejtuar nga trajneri Roland Koka e ka nisur ndeshjen me këtë përbërje: Tafilica, Marku, Bekteshi, Shabani, Rexhvela, Alibali, Kraja, Bushati, Shaqiri, Rakaj, Lekndreaj dhe Molla.Ndeshja ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për Vllazninë e cila e ka fituar periodën e parë me rezultatin shumë të thellë 21-2.

Shorti i kampionateve ende i pahedhur nga Federata

Ndonëse është vendosur që kampionatet kombëtare të basketbollit, si për femra ashtu edhe për meshkuj, do të nisin më datë 27 tetor, shorti për to ende nuk është hedhur. Një situatë kjo paksa absurde megjithatë ky është realiteti. Nga zyrat e Federatës ende nuk ka një datë të saktë në lidhje me këtë por me shumë mundësi shorti do të hidhet të hënën. Merret vesh se në krahasim me sezonin e kaluar është rritur numri i ekipeve pjesmarrëse ndërsa po ashtu janë ndryshuar edhe disa rregulla të tjera nga ana e Federatës. Në klubin shkodran janë mërzitur disi nga kjo shtyrje e pafund e nisjes së kampionateve.

Vllaznia kalon lehtësisht Kamzën. E mund 100-58

Debutimi i trajnerit kroar Jeronimo Sarin në pankinën e Vllaznisë ka rezultuar me fitore. Në ndeshjen e pasdites së sotme, atë të luajtur në Kamëz ndaj skuadrës vendase, kuqeblutë kanë fituar me rezultatin e thellë 100-58. Epërsia e kuqebluve ka qenë e madhe që në fillim të ndeshjes. Që në 10 minutat e para u vërejt një dominim i shkodranëve që e fituan këtë periodë me shifrat 26-9.

Kamza Basket- Vllaznia, sfida interesante e së premtes

Ditën e premte do të luhet ndeshja më e rëndësishme e kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj, ajo në mes ekipit kampion në fuqi- Kamza Basket dhe skuadrës nënkampione- Vllaznisë. Ndeshja do të luhet në pallatin e sportit të Kamzës pasditen e së premtes në orën 19.00. Trajneri I ekipit shkodran Bledar Gjeçaj e ka konsideruar shumë të rëndësishme këtë ndeshje për renditjen e mëtejshme në kampionat dhe ka shprehur besimin për një tjetër fitore të ekipit  të tij.

Tifozët shkodranë të bindur: Vllaznia fiton sonte ndaj Tiranës

Pasditen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" zhvillohet nje ndeshje mjaft interesante e kampionatit kombetar te basketbollit per meshkuj, ajo ne mes Vllaznise dhe Tiranes, e konsideruar ndryshe si "klasikja" e basketbollit shqiptar. Ne Shkoder po e presin...

Të shtunën startojnë kampionatet e basketbollit. Vllaznia e nis nga Durrësi

Pas 11 muaj mungesë, basketbolli shqiptar tashmë është gati për sezonin e ri 2020-2021, që për të rritur dhe për të rritura do të nisë më 27 shkurt. Me praninë e presidentit të Federatës Shqiptare të Basketbollit, Avni Ponari,...

Ndahet nga jeta trajneri i njohur i basketbollit

Arben Fagu, ish-bashketbollist dhe trajner i ekipit të Partizanit ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Ai vuante prej vitesh nga një sëmundje e rëndë. Pak kohë më parë miq dhe të afërm të tij bënë apel për ndihmë, pasi Fagu...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR