Ada kërkesë për t’i luajtur ndeshjet në Velipojë. Sot pritet përgjigja e FSHF-së

Kampionati i kampionatit të kategorisë së dytë do të startojë këtë të dielë dhe Ada sipas kalendarit do të presë në fushën e vet ekipin Kevitan. Nëse sezonin e kaluar velipojakët i kanë zhvilluar ndeshjet në fushën sportive "Reshit Rusi", sivjet duket se gjërat kanë ndryshuar. Drejtuesit e kësaj skuadre i kanë bërë një kërkesë zyrtare Federatës Shqiptare të Volejbollit për t'i luajtur ndeshjet në fushën sportive "Adriatik" të Velipojës.

Një shkodran rikthehet sërish tek ekipi i Tërbunit

Vetëm pak ditë stërvitje me Vllazninë dhe më pas rikthim sërish tek Tërbuni. Ka ndodhur kështu me mbrojtësin 21 vjeçar shkodran Dritmir Beci. Ai ka qenë edhe sezonin e kaluar pjesë e ekipit pukjanë, madje një nga pikat më...

“Vllaznia B” bojkoton “finalen” e sezonit. Nuk udhëton drejt Lushnjës

Pasditen e sotme në "Roza Haxhiu" të Lushnjës është planifikuar të luhet ndeshja e play out-it në mes Sopotit dhe Vllaznisë B, e cila do të përcaktojë edhe fatin nëse librazhdasit do të mbesin në kategori të parë apo do ja lëshojnë këtë vend ekipit të dytë të klubit shkodran. Por ky i fundit duket se ka ndër mend ta humbasë në tavolinë këtë ndeshje sepse mendon që FSHF ka bërë një gabim në datën e vendosur për zhvillimin e kësaj ndeshje por edhe për qytetin ku do të luhet ajo. Që nga dita e djeshme në media është bërë publik fakti që klubi shkodran i kishte bërë një kërkesë zyrtare institucionit të futbollit shqiptar për shtyrjen e kësaj ndeshje.

Ada arrin një tjetër fitore. Çoçja i jep fitoren 1-0 ndaj Luzit

Pasditen e sotme janë zhvilluar ndeshjet e rradhës të kampionatit të kategorisë së dytë dhe Ada e Velipojës ka marrë një tjetër fitore. Këtë herë në fushën e saj ndaj Luzi 2008. Në fund të takimit është vulosur rezultati 1-0 për të. Njeriu që i dha trepikëshin ka qenë mbrojtësi i krahut të majtë Paris Çoçja.

Java e tretë ‘ters’ për ‘Vllaznia B’ dhe Adën. Munden në fushat e tyre...

Java e trete e kampionatit te kategorise se dyte ka qene 'ters' per ekipet shkodrane pjesmarrese ne te. Si 'Vllaznia B' ashtu edhe Ada jane mundur sot, ndonese i kane luajtur ndeshjet ne fushen e tyre. Keshtu, 'Vllaznia B' ka...

Ada tregon vlera, barazon 2-2 në Tiranë ndaj “Partizanit B”

Humbja e javës së kaluar në Tiranë duket se ka qenë rastësi për Adën. Kuptohet që tek ajo distafë mund të ketë ndikuar edhe arbitrimi megjithatë tashmë konsiderohet një histori e kaluar. Drejtuesit dhe futbollistët velipojakë kanë vazhduar rrugëtimin...

Premion e fitimit të titullit kampion nga FSHF, pukjanët e shpërndajnë!

Tërbuni u ngjit në Kategorinë e Parë, por jo vetëm kaq, arriti që të mposht në finale duke e mundur me rezultatin 2-1 ekipin e Devollit. Fituesit e titullit kampion të Kategorisë së Dytë përfitojnë si shpërblim nga FSHF-ja 20...

Ada B e nis me fitore kampionatin. Mund 4-0 Flabinën

Sot ka startuar kampionati i kategorisë së tretë në futboll dhe ai për njërin nga ekipet shkodrane pjesmarrëse, pikërisht për Adën B ka qenë mëse i suksesshëm. Ky ekip që drejtohet nga rajneri Etrit Nika, ka arritur të fitojë në ndeshjen e parë me rezultatin e thellë 4-0 ndaj ekipit kryeqytetas Flabina.

“Vllaznia B”, realiteti i ri i futbollit shqiptar

Me të vërtetë mund të konsiderohet risia e Klubit të Futbollit Vllaznia. Ishim mësuar gjithë këto vitet e fundit me vështirësitë që haste ekipi i parë dhe po ashtu edhe me sukseset e ekipeve të Akademisë por në fakt nuk kishim mësuar se çfarë do të thoshte ekipi i dytë. I krijuar vetëm një sezon më parë, "Vllaznia B" nga kategoria e tretë fitoi të drejtën për t'u ngjitur këtë sezon në kategorinë e dytë. Aty ku konkurron me ekipe të tjera të dyta të klubeve të njohura si ato të Partizanit, Tiranës dhe Kukësit.

Zyrtare: Ada- Kevitan luhet sot në orën 14.30 në Velipojë

Kërkesa e drejtuesve të Adës për t'i luajtur ndeshjet e këtij sezoni në fushën sportive "Adriatik" të Velipojës është miratuar nga FSHF dhe për këtë arsye, takimi i sotëm me Kevitan do të zhvillohet pikërisht aty. Ndeshja do të nisë në orën 14.30 dhe padyshim që velipojakët do të kërkojnë ta nisin me fitore.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Këto janë vajzat e ‘Juban Danja’/ Ekipi që i dha emër...

Të mbledhësh rastësisht 12 vajza e gra dhe t’i vësh të luajnë futboll, duket një çmenduri. Nuk mund ta bësh as në Tiranën e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR