Alsid Tafili, 3 gola në rikthimin tek Liria

Futbollisti shkodran Alsid Tafili është rikthyer në mënyrën më të mirë të mundshme tek Liria e Prizrenit. Në ndeshjen e tij të parë me të, ai ka qenë protagonisti kryesor në fitoren 4-1 ndaj Gjilanit duke shënuar plot 3 gola në këtë ndeshje. Ka qenë një rikthim që ndoshta edhe ai vetë nuk e kishte menduar dhe prandaj vetë ai ka mbetur i befasuar. "Ka qenë një ndeshje që do më lërë mbresa gjatë. Shënova tre gola dhe i dhashë fitoren ekipit tim. Në Prizren nuk më kishin harruar. Tifozët më respektojnë shumë dhe gjatë gjithë ndeshjes, dëgjoja tifozët të thirnin në kor emrin tim dhe kuptohet që kjo më bëri të ndjehem mirë"-ka thënë ai për gazetën www.shkodrasport.com. Tafili është rikthyer nga Greqia pas fatkeqësisë familjare (ndarjes nga jeta të babait të tij-mjeshtrit të çiklizmit Agim Tafili) dhe ka patur 2-3 oferta në Shqipëri por vendosi të kthehej sërish në Kosovë, aty ku 2 sezone më parë pat luajtur sërish me Lirinë e Prizrenit dhe e ndihmoi atë skuadër të fitonte kupën e Kosovës duke mundur në finale Vllaznimin e Gjakovës me 2 gola të shënuar prej tij në fitoren 2-1.

Klodian Semina, gol dhe asist në fitoren e Lokarnos

Mbrojtësi shkodran Klodian Semina ka qenë protagonist në ndeshjen e djeshme, atë që ekipi i tij Lokarno ka luajtur në transfertë me Etoile Carouge dhe e ka fituar thellësisht 5-1. Shtatëlarti i mbrojtjes ka dhënë asistin e golit të parë, ka arritur të shënojë edhe vetë në fundin e ndeshjes pikërisht në minutat e fundit të saj pas një goditje të bukur me kokë. Me fitoren e djeshme, Lokarno ndodhet në vendin e 10-të në ligën e dytë zviceriane dhe tashmë thuajse është 100 për qind e shpëtuar nga rënia prej kategorisë. Në arritjen e kësaj, sigurisht që Lokarno një ndihmë të madhe ka marrë nga sulmuesi Sadiku. Elbasanasi ka shënuar plot 15 gola këtë sezon për të. Po ashtu, një ndihmë të madhe i ka dhënë edhe shkodrani Klodian Semina me lojërat shumë të mira që ka zhvilluar në mbrojtje.

FOTO/ Mesfushori shkodran drejt hapit të madh, kryen vizitat mjekësore te Fiorentina

Erald Lakti është talenti i Fiorentinës i cili sezonin e kaluar ka mbajtur shiritin e kapitenit me të rinjtë e skuadrës violë. Mesfushori shkodran, që te Fiorentina shihet si futbollist që me besim mund të bëhet edhe element i...

Klauzola e 50 milionë eurove nuk mjafton, Napoli punon për të “blinduar” Hysajn

Pas një studimi të fundit të publikuar nga “CIES”, vlera e tij shkon në 68 milionë euro. Elseid Hysaj vazhdon procesin e rritjes me Napolin, nën drejtimin e Mauricio Sarrit, i cili e ka pasur edhe te Empoli, ku...

Notari shkodran Gabriel Brushtulli i treti në kampionatin italian. Thyen edhe dy rekorde kombëtare

Notari shkodran Gabriel Brushtulli eshte renditur i treti ne kampionatin kombetar te te rinjve te Italise, pikerisht ne garen e 50 metrave bretkose, njekohesisht duke vendosur edhe rekord te ri kombetar per Shqiperine ne kete disipline. 18 vjeçari ka bere...

Mediat bullgare: Vajushi mund të shkojë në Zvicër tek St Gallen

Armando Vajushi mund të kalojë tek skuadra zviceriane e St Gallen. Lajmi bëhet i ditur nga mediat bullgare, të cilat sqarojnë se përfaqësues të ekipit St.Gallen do të kenë një përfaqësues në ndeshjen e kthimit në Kupën e Bullgarisë, ku ekipi i Vajushit do të luajë kundër Levskit. Aktualisht St. Gallen është në vendin e tretë në elitën zvicerane, çka do të thotë se ka edhe një shans për titull. Edhe verën e kaluar për Vajushin u interesuan ekipe zvicerane. 21-vjeçari u thirr në Kombëtare për ndeshjen kundër Norvegjisë, por nuk u aktivizua.

Erind Selimaj në 11-shen më të mirë të javës në Superligën e Kosovës

Portieri shkodran Erind Selimaj po ben paraqitje shume te mira me ekipin e tij te ri, Flamurtarin e Prishtines. Ne ndeshjet e Superliges se Kosoves, ai eshte shfaqur protagonsit me pritjet e bera dhe ne kuadrin e javes se...

Ndodh edhe kështu. Tek Flamurtari ende “qajnë” largimin e Samuel Nikajt

Në Kosovë, pikërisht në Prishtinë, tifozët e ekipit të Flamurtarit po "qajnë" largimin nga drejtimi i skuadrës së tyre të trajnerit shkodran Samuel Nikaj në verën e këtij viti. Kjo nuk ka sjellë asnjëfarë progresi tek kjo skuadër e cila vërtetë është ngjitur sivjet në Superligë por duket se do të bjerë sërish në të parën sepse të dy trajnerët që e kanë drejtuar deri më tani, nuk kanë patur sukses.

Përralla “Salihi”, lokomotiva që mban në “jetë” Nojshtadin!

Tani janë 22… Nuk po flasim për moshën, aspak! Historia aq e bukur, sa edhe e pabesueshme, është ajo që po shkruan një kampion brenda dhe jashtë fushe, që la Shqipërinë përpara një viti për t’iu kthyer Austrisë, “oazi...

I pamposhturi Hysaj, nuk e ndal dot as temperatura…

Elseid Hysaj është “zënë ngusht” nga gripi dhe temperatura. Mbrojtësi kuqezi rrezikon që të mos luajë në ndeshjen e madhe të së shtunës ndaj Lazio-s. “Football Italia”, në një artikull të botuar për 24-vjeçarin, shkruan se shkodrani nuk ka...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR