Elseid Hysaj mund të hyjë në histori sot me Napolin e tij, barazon Milanin...

Mbrëmjen e sotme Elseid Hysaj mund të hyjë në histori me Napolin e tij. Vetëm 4 herë më parë në Serinë A ka ndodhur që një skuadër ta mbyllë një vit kalendarik pa humbje në ndeshjet në transfertë. E...

Hebaj: Tek Vllaznia mund të rikthehem, jam gati për Kombëtaren

Vllaznia vazhdon të ngelet një “minierë ari” sa i përket talenteve të nxjerra në futbollin shqiptar. Nëse flasim për futbollistët shqiptarë të cilët kanë dalë në tregun evropian, një pjesë e madhe prej tyre vijnë prej andej. Megjithatë pavarësisht...

Mesazhi i lamtumirës së Hasanit: Po iki, por s’kam tradhëtuar dhe mashtruar askënd!

Pasi ka mbyllur gjithçka me drejtuesit e Vllaznisë dhe ka marrë leje- kalimin, futbollisti Edon Hasani nuk mund të largohej drejt Iranit për të nisur një aventurë të re por para largimit, ai ka dashur të japë edhe mesazhin...

Hasani sqaron situatën: E kemi mbyllur gjithçka pozitivisht me Vllazninë

Edon Hasani ndodhet në Shkodër aktualisht, pasi është kërkuar nga drejtuesit e klubit për një takim, ku duket se është sqaruar gjithçka. Zyrtarisht, mesfushori nuk është më një lojtar i Vllaznisë dhe karriera e tij do të vazhdojë me...

Dy klube legjendë ndjekin Hysajn, por transferimi realizohet vetëm në verë

Kthehen sirenat e merkatos për mbrojtësin e përfaqësueses shqiptare, Elseid Hysaj. Futbollisti i cili aktivizohet me Napolin, vazhdon të jetë një nga emrat më tërheqës në Europë sa u përket lojtarëve që aktivizohen në krahët e mbrojtjes, pavarësisht kritikave...

“Çmenduria” e Qafarenës. Shtatë orë stërvitje në ditë në Gjermani

Vetëm pak muaj dhe atij i është dashur të bëjë një ndryshim rrënjësor në karrierën e tij. Por edhe në mënyrën e jetesës, të të stërviturit dhe shumë gjëra të tjera. E kemi fjalën për volejbollistin shkodran Anton Qafarena....

Sepahan sfidon Vllazninë për Hasanin: Luan javën e ardhshme

Klubi i Sepahan ka filluar kontaktet me FSHF-në për të zgjidhur çështjen e transferimit përfundimtar të mesfushorit Edon Hasani që u largua nga Vllaznia për të firmosur në Iran. Futbollisti nuk u aktivizua në takimin e të premtes në...

U largua befasisht, bllokohet transferimi i Edon Hasanit te Sepahan

Bllokohet transferimi i Edon Hasanit te skuadra e Sepahan. Mesfushori u largua papritur nga Vllaznia, teksa drejtuesit e klubit shkodran kanë kërcënuar se do ta çojnë çështjen në gjyq. Sepahan ka luajtur dje ndeshjen e radhës në kampionat kundër...

Armando Vajushi, sinjale “mësuesit” të tij, Kristian Panuçit!

Nuk e dimë nëse Kristian Panuçi e ka pasur televizorin e tij te sfida Ternana-Pro Verçeli, te Empoli-Breshia apo te Bari-Parma për të ndjekur Armando Vajushin, Frederik Veselin, Emanuele Ndoj apo edhe Migjen Bashën, edhe pse ky i fundit...

Më shumë se një vit pa gol, Vajushi kthehet me një perlë (VIDEO)

Armando Vajushi ka vuajtur shumë, ka pritur gjatë që të rigjejë formën e vet më të mirë dhe mbrëmë ka festuar me të drejtë, të paktën në aspektin personal. Pro Verçeli u mund 4-3 në një ndeshje spektakolare në Terni,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E VEÇANTË/ Vllaznia e femrave me ‘një formacion’ në kombëtare

Qe prej se merkures ne Barbullush eshte grumbulluar kombetarja e femrave ne zborin e rradhes, ne pergatitje per ndeshjet e rradhes eliminatore. Trajneri Armir Grima...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR