“Air Albania” eshte kampione e kampionatit 5×5 per Zonen e Shkodres qe po zhvillohet nen kujdesin e Federates Shqiptare te Futbollit. Nje sukses qe ajo e arrin tre jave para fundit te tij.

Ajo e ka fituar edhe ndeshjen e rradhes, ndonese me rezultat te ngushte, 5-4 ndaj ekipit Vllaznimit. Kjo eshte fitorja e 11-te per kete ekip dhe ne kete menyre ka siguruar vendin e pare tre jave para fundit sepse eshte i shkeputur plot 12 pike nga vendi i dyte.

Ky ekip ne tre javet e mbetura te kampionatit thjesht do ta respektoje ate sepse trofeun tashme e ka fituar, por me shume mundesi do te synoje te arrije nje rekord, fitoren e te gjitha ndeshjeve.

REZULTATET E JAVES SE 11-TE

SHQIPONJA- MANCHESTER UNITED 5-7

GURI ZI- DON BOSKO 7-7

MFC PANTHERS- OLIMPIK 12-2

AIR ALBANIA- VLLAZNIMI 5-4


RENDITJA PAS JAVES SE 11-TE:

1. AIR ALBANIA 33 pike

2. MANCHESTER UNITED 21

3. MFC PANTHERS 20

4. SHQIPONJA 15

5. VLLAZNIMI 13

6. DON BOSKO 13

7. GURI ZI 11

8. OLIMPIK 3