Lushnja dhe Burreli dhuruan një ndeshje “dramatike” që u mbyll pas 104 minutave lojë dhe 12 kartona të verdhë. Shifrat regjistruan në 1-1 rezultatin e këtij takimi të gjatë dhe të luftuar në “Roza Haxhiu”.

Golin e parë e realizoj Kryemadhi për Burrelin në minutën e 12 duke vulosur shifrat për pjesën e parë. Një ndeshje që do vijonte e fortë dhe e luftuar deri në sekondën e fundit, pas 12 kartonash dhe 102 minutave erdhi goli i barazpeshës nga Daci që erdhi nga stoli.

Ne kete ndeshje, porten e Burrelit e ka mbrojtur portieri shkodran Sinan Dani i cili beri nje paraqitje shume te mire duke qene nje garanci e madhe per skuadren e tij.

Lushnja – Burreli 1-1 (Daci 103’/Kryemadhi 12′)

Formacionet zyrtare:

Lushnja: Kaloshi, Magani, Andoni, Ruco, Meta, Basha, Mehmeti, Haxhiu, Nuri, Canka, Pepa
Trajner: Klodian Duro

Burreli: Dani, Kastrati, Ruçaj, Wagner, Osikel, Koleci, Kryemadhi, Kurbneshi, Ferruku, De Olivera, Nascimento