FOTO-LAJM/ Vllaznia e artë e viteve ’80 kur mbushte “Vojo Kushin”

Mjafton kjo foto për të rikthyer nostalgjinë e futbollit të viteve '80. Atëherë kur stadiumi "Vojo Kushi" është i stërmbushur me tiozë, atëherë kur në fushë kishte shumë emra të nderuar të Vllaznisë. Duke nisur nga Ferid Rragami, Avenir...

Tirana do ndeshet me Dinamo Tbilisi. Vllaznia e pësonte në tavolinë ndaj saj 22...

Nuk ka vetëm histori të bukura dhe me kualifikime për skuadrat shqiptare në Europë ndaj Dinamos së Tbilisit. Vllaznia në sezonin 1998-1999 e pësoi nga një gabim foshnjarak, teksa sfidën në Tbilisi e humbi në fushë 1-0, por duke...

VIDEO/ Flet autori i 4 kupave të fituara me Vllazninë, Sabah Bizi: Shkodra e...

Sabah Bizi është një nga legjendat dhe talentet më të mëdha të futbollit shqiptar, kryesisht si titullar i Vllaznisë. Bizi ka qenë nga ata futbollistë, të cilët me punën, aftësinë dhe përkushtimin e tij, ka kontribuar në rezultatet më...

Sabah Bizi: Kur luajtëm ndaj Torinos, na dhanë nga 1 dollar dietë, nuk u...

Sabah Bizin e gjejmë në Velipojë. Biseda me të është emocionuese. Ai njeri më rikthen te futbollisti model në fushë dhe jashtë saj. Ka qenë më i miri në ndeshjen e Tiranës, por, në mënyrë modeste, nuk e pranon....

Bashkia Shkodër e Sportklub Vllaznia MIRËNJOHJE për “10 boksierët më të mirë të shekullit”/...

100 vjetori i themelimit të shoqnisë Vllaznia është thënë se do të jetë viti i Vllaznisë dhe jo më kot, Bashkia Shkodër dhe Sportklub Vllaznia kanë përfituar nga zhvillimit i Memorialit Ndërkombëtar të boksit që të organizojë një ceremoni...

‘Nga njëra ndeshje në tjetrën’, Ahmet Shqarri: Ymer Striniqi ishte ‘dekani’ i komentatorëve

Kujtimet e gazetarit të mirënjohur Ahmet Shqarri: Qe nga ajo e diel e 2 tetorit 1983, kur Radio Tirana filloi të përhapë valët e të parit emision sportiv, i quajtur që nga starti i tij e deri tani “Nga...

Aleksandër Kondo, misteri i ndarjes nga jeta të peshëngritësit të madh shqiptar

U aksidentua apo e vranë në Nju Jork? Vdekja e legjendës se peshëngritjes shqiptare, Aleksandër Kondo, vijon të jetë e mbuluar me mister, edhe sot pas më shumë se 3 dekadash. Në vitin 1985, ai shfrytëzoi kampionatin Europian të...

Speciale nga Besnik Dizdari/ 95 vjet më parë botohej ‘Gazeta e Sportit’

Shkodër 1925 – gazeta e parë sportive… Ajo ishte një gazetë modeste, prej 4 faqesh të vogla, format 22.7 x 30.8 cm. Kish dalë dy herë në muaj dhe ishte shtypur në shtypshkronjën “Nikaj” në Shkodër....

‘Goool, goool, goool kryevepër’. Ju rikthejmë edhe njëherë komentin fantastik të Ymer Striniqit /VIDEO

Emocionet që të jep sporti gjithmonë janë fantastike. Kur shënohet një gol, një kosh, një pikë, një finish, një rekord etj. Sportdashësit, ata që ndjekin një eveniment sportiv, i shijojnë në mënyra të ndryshme këto gjëra. Por, pjesa tjetër, ata...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR