Vllaznia fiton 1-0 ndeshjen e pare ndaj Burrelit dhe e sheh veten shume prane kalimit ne turin e dyte te Kupes se Shqiperise. Ajo ka triumfuar ne takimin e sotem te luajtur ne Burrel.

Autori i golit te vetem te ndeshjes ka qene sulmuesi brazilian Wenderson ne minuten e 25-te. Ky i fundit ka dhene shenjat e para te nje kthese ne gjendjen e tij dhe per pasoje, me kete gol gjerat mund te behen edhe me te lehta per te ne vijim.

Vllaznia nuk ka luajtur me formacionin e saj me te mire ne kete takim, pasi trajneri Jonuz ka lene ne Shkoder disa prej titullareve duke filluar nga portieri Sherri, e me rradhe Maloten, Liken, Shtubine, Shehin, Gurishten, Krujen etj.

Megjithate kjo gje nuk i ka penguar shkodranet qe te kerkojne fitoren, madje me rezultat sa me te paster ne menyre qe te mbyllin qe sot punen e kualifikimit per ne turin e dyte te Kupes.

Ne pjesen e dyte pavaresisht perpjekjeve te te dy ekipeve nuk ka patur gol tjeter dhe per rrjedhoje i gjithe takimi eshte mbyllur me fitoren 1-0 te Vllaznise.

Ndeshja e kthimit do te zhvillohet pas dy javesh ne Shkoder dhe Vllaznia patjeter qe e mendon veten ne turin tjeter te ketij kompeticioni por gjithsesi keto ndeshje do te jene nje menyre e mire per te aktivizuar edhe lojtaret qe nuk kane luajtur aq sa duhet ne kampionat.