Boksieret shkodrane kane arritur suksesin e rradhes ne aktivitetin e zhvilluar mbreme ne pallatin e sportit te Prishtines. Te kater boksieret pjesmarres te ekipit te Vllaznise kane arritur t’i fitojne ndeshjet e tyre duke zene vendet e para. Keshtu ne peshen 64 kg Kristian Shytani ka fituar ndaj nje kundershtari bullgar, ne peshen 69 kg Kristian Matija ka rezultuar edhe ai me i miri

ashtu siç kane dale ne peshen 75 kg Emiliano Çekini dhe ne peshen 81 kg Bekim Vjerdha. Perveç kesaj, boksieri Kristian Matia ka marre edhe kupen e boksierit me luftarak te aktivitetit. Kjo tregon edhe njehere tjeter se sportistet shkodrane vazhdojne te tregojne vlerat me te mirat te boksit shqiptar edhe ne arenen nderkombetare. Ne aktivitetin e mbremshme te zhvilluar ne Prishtine, kane marre pjese boksiere nga Kosova, Shqiperia, Gjermania, Italia, Maqedonia, Bullgaria, Bosnja dhe Mali i Zi dhe ai i eshte kushtuar nje ish-boksieri te njohur kosovar Lah Nimanit. Organizatori i ketij aktiviteti ka qene emri me i madh i boksit shqiptar Aziz Salihi i cili ka meriten e madhe te ketyre aktiviteteve te njepasnjeshme qe zhvillon ne Kosove. Trajneri qe drejtoi kombetaren tone ne aktivitetin e mbremshme te Prishtines -Jozef Sermi, shprehet shume i kenaqur me paraqitjen boksiereve ne ringun kosovar duke treguar nje performance te mire ne te gjitha ndeshjet. Fakti qe Kristian Matija eshte vleresuar edhe si boksieri me i mire i aktivitetit ia rrit edhe me shume vlerat ketij suksesi te boksit shkodran.