Skenderbeu- Vllazni eshte sfida hapese e javes se 22-te te Kategorise Superiore e cila do te startoje ne oren 16.45 ne stadiumin e qytetit te Korçes.

Nderkohe “Shkodra Sport” meson ze Sektori i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ia ka besuar drejtimin e kesaj ndeshje arbitrit lushnjar Laver Alla.

Ai do te kete si asistent lushnjarin tjeter Devis Koreshi dhe vlonjatin Tauland Kasa nderkohe qe arbiter i katert eshte lushnjari tjeter Olti Çela.

Ne sistemin VAR per kete ndeshje eshte caktuar Olsion Yzeiraj i kolegjiumit te Patosit ndersa ne AVAR do jete tiranas Nertil Bregasi. Vezhgues i arbitrave do te jete Tanush Latifi ndersa delegat i Federates Ilirjan File. /SHKODRA- SPORT.COM/