Pas ndeshjeve te para çerekfinale te Kupes se Shqiperise qe u luajten te marten dhe te merkuren, ato tashme do t’i lene vendin ndeshjeve te javes se 25-te te “Abissnet Superiore”

Ato do te jene te ndara ne dy dite, te dielen dhe te henen. Keshtu, java e 25-te do te nise me sfidat qe do te luhen diten e diele ne Kukes ne mes skuadres vendase dhe Erzenit dhe po ashtu edhe ajo ne Rrogozhine ne mes Egnatias vendase dhe Teutes. Te dyja keto ndeshje do te startojne ne oren 13:30.

Po te dielen do te luhet edhe nje ndeshje e trete, ajo ne mes Skenderbeut dhe Partizanit, e cila do te startoje duke filluar nga ora 17:00 ne stadiumin e qytetit te Korçes.

Nderkohe te henen, sfida e pare eshte ajo ne mes Tiranes dhe Laçit, planifikuar per te startuar ne oren 13:30 ndersa sfida qe do te mbylle kete jave do te jete ajo qe do te luhet ne stadiumin “Niko Dovana” te Durresit ne mes Dinamo City dhe Vllaznise e cila do te nise ne oren 17:00./SHKODRA-SPORT.COM/