Pas përfundimit të ndeshjeve eliminatore, ditën e shtunë do të zhvillohet turi çerekfinal i Kupës së Shqipërisë në futboll për femra.

Do të marrin pjesë tetë ekipet më të mira të vendit dhe tashmë edhe Federata Shqiptare e Futbollit ka hedhur shortin dhe përcaktuar çiftet që do të ndeshen me njëri- tjetrin. Ato janë:

Pogradeci- Vllaznia
Teuta- Kinostudio

Juban Danja- Apolonia
AAS- Tirana AS

Federata sivjet ka përcaktuar një skemë të tillë që ndeshjet e këtij turi të zhvillohen në fushën e skuadrës që është e renditur më dobët në kampionat.

Kjo është bërë për të favorizuar ekipet më të dobëta dhe për të shtuar paksa rivalitetin për fitimin e këtij trofeu.Megjithatë, Vllaznia duket favorite absolute për fitimin e kupës së pestë rradhazi,
© shkodrasport.com