Mesfushori i kombëtares shqiptare, Kristjan Asllani mund të luajë titullar për herë të parë me Interin në Serie A.

Sipas “Sport Mediaset”, humbja me Lazion dhe kalendari i ngjeshur kanë detyruar trajnerin Simone Inzaghi të bëjë disa ndryshime në formacionin e zikaltërve.

Në këto kushte tekniku ka menduar që një fanellë titullari t’ja dorëzojë Asllanit në përballjen e ditës së sotme ndaj Cremoneses, e cila do të ishte një moment që lojtari kuqezi të tregojë se meriton të jetë pjesë e formacionit bazë.