10 koshat më të bukur të mbrëmjes në NBA

Kampionati i basketbollit i NBA që zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdon të thithë edhe më shumë shikues nga dita në ditë. Kjo ngaqë spektakli që dhurohet në ndeshjet e tij është i jashtëzakonshëm. Lojtarë të mëdhenj...

Shënojeni këtë emër për basketbollin shkodran: Klea Verri

Në ditët e fundit të dhjetorit, Federata Shqiptare e Basketbollit organizoi një ceremoni për të nderuar sportistët më të mirë të vitit. Kryesisht këtë herë u vlerësuan elementët e rinj, si për djem ashtu edhe për vajza. Ajo që...

Basketboll/ Vllaznia mundet në Durrës. Shkodranët akuza për arbitrimin

Pasditen e sotme në Durrës, ekipi i Vllaznisë në basketboll për meshkuj ka luajtur ndeshjen e tij të rradhës për kampionat, atë ndaj Teutës vendase. Në fund të takimit, durrsakët kanë fituar me rezultatin e ngushtë 63-61 por duhet...

Kupa e Shqipërisë, Vllaznia meshkuj “gjen” Kamza Basket, femrat përballë Studentit

Federata Shqiptare e Basketbollit (FSHB) ka bërë publike sot kalendarin e Kupës së Shqipërisë për meshkuj e femra, turne që do të nisë më datën 20 janar. Në këtë event do të marrin pjesë të gjitha ekipet e regjistruara...

Basketboll femra/ Vllaznisë i largohet një nga titullaret. Ikën tek Tirana

Sikur të mos mjaftonte ecuria jo e mirë e ekipit të basketbollit të femrave të Vllaznisë, atij tashmë i janë shtuar edhe më shumë problemet. Kjo ngaqë nga rradhët e këtij ekipi është larguar një nga titullaret. Bëhet fjalë...

Vllaznia në basketboll për meshkuj mundet edhe në Kamëz

Pavarësisht deklaratave të trajnerit Gjeçaj se Vllaznia do të kishte objektiv fitoren e dy ndeshjeve të fundit të këtij viti, kjo gjë nuk ka ndodhur. Kuqeblutë janë mundur që në të parën të cilën në fakt e bënin fakt...

Basketbollistja më e mirë në Shqipëri shkëlqen në parket, por edhe në…rrjetet sociale

Federata Shqiptare e Basketbollit ka zhvilluar ditën e sotme ceremoninë e shpalljes së basketbollistëve më të mirë të vitit. Për meshkuj, më i miri është shpallur ai i Tiranës- Gerti Shima. Por sakaq, basketbollistja më e mirë është shpallur...

Presidenti Xhaferi “zbardh” emrat: Ja kush vjen tjetër tek Vllaznia

Dy amerikanë të tjerë kanë mbërritur prej dy ditësh në Shkodër dhe i janë bashkuar Vllaznisë në stërvitje, Javis Hoëard dhe Christian Bradford. Por nuk do jenë vetëm ata që do t'i bashkohen kuqebluve. Ka qenë presidenti Alban Xhaferi...

Një arbitër shkodran protagonist në finalet e basketbollit

Kampionatet kombëtare të basketbollit kanë hyrë në fazën më interesante, atë të finaleve si për femra ashtu edhe për meshkuj. Ajo që ka rënë në sy para finaleve Tirana- Flamurtari dhe Tirana- Teuta, kanë qenë polemikat e mëdha në...

Herion Faslija merr vendim: Ja çfarë përgjigje i ka kthyer Vllaznisë

Një nga lojtarët e kërkuar nga drejtuesit e rinj të Vllaznisë në basketboll ka qenë edhe shtatëlarti Herion Faslija. Lojtari që luan në pozicionin qendër, në fillim të këtij sezoni ka kaluar tek ekipi "Goga Basket". Por shkodranët duan...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR