Dy fitore rradhazi për Adën, ja kush janë njerëzit që sollën ndryshimin

Tek skuadra e Adës gjërat kanë ndryshuar në mënyrë krejt të papritur. Nga një ekip me shumë probleme, me afrime dhe largime trajnerësh, tashmë është shndërruar në një ekip i cili di të fitojë. Në dy ndeshjet e fundit, ajo ka mundur Partizanin B brenda në Tiranë me rezultatin 3-2, madje duke luajtur me 10 futbollistë, ndërkohë që ditën e djeshme ka fituar edhe me Luzin 1-0.

Veleçiku arrin fitoren e gjashtë rradhazi. Mund 3-1 “Tirana B”

Fitoret për ekipin koplikas nuk kanë të ndalur. Veleçiku pasditen e sotme ka luajtur në fushën e tij ndaj "Tirana B" dhe ka fituar me rezultatin 3-1. Kjo ka qenë fitorja e gjashtë rradhazi për këtë ekip por që...

Veleçiku fiton përmes tensionit ndaj Vorës. Rihapet gara për vendin e parë

Veleçiku ka arritur te fitoje ndaj Vores kryesuese te renditjes dhe rihap luften per vendin e pare. Mes nje interesimi te madh eshte luajtur ne Koplik ndeshja Veleçiku- Vora qe ka perfunduar me fitoren e vendasve me rezultatin 1-0. Mbi 1...

Ada gati për nisjen e kampionatit, Rroji: Sivjet kemi projekte ambicioze

Ekipi i Adës së Velipojës ka kohë që ka nisur përgatitjet për kampionatin e sivjetëm, atë të kategorisë së dytë ku do të marrë pjesë. Drejtuesit e tij po punojnë për të marrë të tjerë lojtarë cilësorë dhe në...

FOTO/ Rikthehen përmbytjet, stadiumi shqiptar kthehet në pishinë…

Disa ditë më parë Shqipëria ishte pothuajse e gjitha nën ujë pas përmbytjeve të shumta që ndodhën. U duk se tashmë përmbytjet morën fund, por mbrëmjen e kaluar rrehjest janë rikthyer vrullshëm. Fusha e Orikumit u kthye në një pishinë...

Ada ka një përforcim të rëndësishëm. Merr një portier me shumë përvojë

Faza e dytë e kampionatit të kategorisë së dytë ka nisur javën që shkoi por Ada sipas kalendarit e ka patur pushim. Për rrjedhojë, do të zbresë në fushë këtë javë, teksa do të luajë në kryeqytet përballë Kevitanit....

Ada pavarësisht përforcimeve, e nis me humbje fazën e dytë të kampionatit

Dëshira për t'i bërë një nisje më të mirë fazës së dytë të kampionatit ka qenë prezente tek futbollistët dhe drejtuesit e Adës por në fakt nuk ka ndodhur kështu. Në ndeshjen e luajtur në Tiranës, velipojakët janë mundur...

Besnik Duli jep një lajm të mrekullueshëm për gjithë tifozët e Veleçikut

Skuadra e Veleçikut pak ditë më parë ka siguruar ngjitjen në kategorinë e parë të futbollit shqiptar. Në Koplik dhe gjithë Malësinë e Madhe ende po përjetohet kjo festë dhe kuptohet që është e ligjshme sepse është bërë realitet...

Foto-Galeri/ Në Koplik e duan futbollin. Ja pse Veleçiku e meriton kategorinë e parë

Ndeshja e djeshme ndaj Vorës padyshim që ka dhuruar shumë emocione në rradhët e futbollistëve, trajnerëve, drejtuesve por edhe tifozëve koplikas. Kanë triumfuar ndaj skuadrës së vendit të parë dhe i kanë treguar asaj se vetëm rastësisht janë në atë vend. Kreu...

Vendimtare: E gjithë Malësia e Madhe të dielën në “Reshit Rusi”

Kampionati i kategorisë së dytë të futbollit shqiptar po shkon drejt fundit dhe kjo e dielë mund të jetë shumë përcaktuese sa i takon fatit të skuadrës që do të ngjitet më lart në grupin e Veriut. Kjo ngaqë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR