Presidenti Çela premton 4 milionë lekë për kampionët e U-17

Suksesi I ekipit U-17 të Akademisë Vllaznia që të shtunën kurorëzoi të tretin titull kampion rradhazi, nuk ka kaluar në heshtje nga ana e drejtuesve të klubit. Nga sa bëhet e ditur, presidenti I klubit Agron Çela I ka premtuar trajnerit të këtij ekipi Entri Çaku një shpërblim prej 4 milionë lekësh për suksesin e arritur. Natyrisht që një lajm I tillë I ka entuziasmuar të gjithë pjestarët e këtij ekipi kampion, jo aq për shumën që do përfitojnë sesa për interesimin e klubit në adresë të tyre. Ndërkohë bëhet e ditur se premio e akorduar për Vllazninë U-17 mund të kalojë këto ditë në duart e futbollistëve dhe stafit drejtues, megjithatë këta të fundit me shumë mundësi nuk do ta shpërndajnë atë.

Vllaznia U-19 që sonte në Elbasan. Gati për të synuar fitoren e Kupës

Futbollistët dhe stafi teknik i ekipit Vllaznia U-19 kanë premtuar se do të bëjnë më të mirën e mundshme për të synuar fitoren e Kupës së Shqipërisë. Ky trofe do të dorëzohet pasditen e nesërme pas përfundimit të ndeshjes...

Kampionati U19/ Vllaznia- Akademia, rezultat i papritur në 45 minutat e para

Java e 12-të e kampionatit të moshave ka dhuruar sfidën Vllaznia- Akademia e Futbollit për 19 vjeçarët. Diferenca prej vetëm tre pikësh në renditje në favor të ekipit shkodran, e bënte interesante këtë përballje. Natyrisht që të gjithë prisnim...

Vllaznia U-17 me një mungesë të madhe. Sulmuesi kryesor i saj mbyll sezonin

Ecuria e kësaj skuadre ka qenë shumë e mirë deri më tani në kampionat. Ka arritur të fitojë 10 takime, 1 barazim dhe vetëm 1 humbje të pësuar. Edhe golaverazhi është shumë i mirë, 33-4. Bëhet fjalë për Vllaznia U-17...

“Barcelona Camp”, një mundësi e madhe për fëmijët shkodranë

Fëmijët shkodranë do kenë mUndësinë të testohen nga trajnerët e Akademisë së Barcelonës dhe nëse e kalojnë këtë testim, mund të bëhen pjesë e saj në të ardhmen. Zbori stërvitor për këtë, do të zhvillohet pas pak kohësh në...

Zmijani: Sot me Vllaznia U-19 shkruajmë historinë në Champions për të rinj

Kur sot në orën 18:00, Vllaznia U-19 do të zbresë në fushën e “Stadionul Zimbru” në Kishinau të Moldavisë, ajo do të hyjë në histori si skuadra e parë shqiptare që luajti në “UEFA Youth League”, versioni “Junior” i Ligës së Kampioneve. Edhe pse përballë ka një ekip jo me emër të madh, si FK Zimbru i Moldavisë, kuqeblutë e drejtuar nga trajnerët Luan Zmijani dhe Gjon Kola, janë përgatitur seriozisht për t’u kthyer në Shkodër me suksesin e parë ndërkombëtar.

Vllaznia U-19 sërish pa fitore, këtë here në Shkodër ndaj Elbasanit

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 st1\:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Vllaznia U-19 nuk ka arritur te fitoje serish ne ndeshjen e rradhes. Ajo ka barazuar sot 2-2 ndaj Elbasanit ne takimin e zhvilluar ne fushen sportive “Reshit Rusi”. Pas humbjes te se enjtes ne Durres me Teuten, vjen tashme edhe ky barazim qe konfirmon me se miri formen jo te duhur te skuadres kampione ne fuqi. Ndaj elbasanasve ne takimin e sotem, kuqeblute 19 vjeçare te trajnereve Dibra e Noga, kane kaluar dy here ne avantazh por nuk kane mundur ta ruajne kete rezultat.

Turneu i San Marinos për U-16, Mustedanagiç zyrtarizon listën. Janë edhe dy lojtarë nga...

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit mosha U-16 e drejtuar nga trajneri i përfaqësueses U-17, Dzemal Mustedanagic, do të marrë pjesë në turneun e organizuar në San Marino “UEFA U-16 Development”, në datat 19-24 prill 2018. Trajneri Mustedanagic, në lidhje me këtë...

Ferdinand Jaku e krijoi 10 muaj më parë, sot FSHF jep mbështetje për ekipin...

Ditën e sotme në qytetin e Tiranes u mbajt aktiviteti për të ndihmuar Komunitetin Rom dhe Egjiptian në qytetin e Shkodrës për të ngritur ekipin e futbollit me përbërje nga fëmijë të këtij komuniteti. Në këtë aktivitet ishte i pranishëm...

Kombëtarja U-19 humbi por në rradhët e saj spikati mbrojtësi shkodran

Në tre ndeshjet eliminatore që kombëtarja U-19 zhvilloi ditët e fundit, ka marrë tre rezultate negative. Megjithatë, brenda kombëtares kuqezi ka patur edhe elementë të cilët kanë spikatur me paraqitjet e tyre. Njëri nga ato ka qenë mbrojtësi shkodran...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR