Kupa e Shqipërisë në taekondo zhvillohet nesër në Shkodër

Nesër në Shkodër do të zhvillohet aktiviteti i dytë më i rëndësishëm kombëtar në sportin e taekondosë, pikërisht Kupa e Shqipërisë. Në të do të marrin sportistët më të mirë të vendit, pjestarë të të gjithë ekipeve. Në mes...

E çuditshme/ Kampioni i Ballkanit çdo ditë 80 km nga Hoti në Shkodër për...

Gati katër muaj më parë, ai u shpall Kampion Ballkani. Ndoshta ky sukses shumë i madh i tij nuk bëri shumë bujë sepse kemi të bëjmë me një sport ndoshta jo shumë popullor siç është ai i MMA që...

Xhudistët e Vllaznisë dominojnë në kampionatin kombëtar individual

Xhudistët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje shumë të mirë në kampionatin individual të zhvilluar ditën e sotme në Tiranë nga Federata Shqiptare e Xhudos. Garat kanë qenë në mes edhe për femra ashtu edhe për meshkuj, si për...

Vendos Këshilli i Ministrave, Partizani kalon në varësi të Bashkisë Tiranë

Nëpërmjet një vendimi të Këshillit të Ministrave, qeveria shqiptare ka kaluar varësinë e klubit të shumësportëshit Partizani dhe Studenti, nga Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, tek Bashkia Tiranë. Vendimi i publikuar në Fletoren Zyrtare, ka hyrë në fuqi menjëherë,...

Dardan Cene, medalje ari në turneun e Rijekës në xhudo

Sportisti i klubit të xhudos Vllaznia Dardan Cene ka marrë pjesë në turneun ndërkombëtar të moshave zhvilluar në Rijeka të Sllovenisë dhe ka zënë vendin e parë në peshën e tij duke merituar edhe medaljen e artë të këtij...

Leonard Lulaj rizgjidhet president i Federatës së Gjimnastikës

Shkodrani Leonard Lulaj është rizgjedhur sot në postin e presidentit të Federatës Shqiptare të Gjimnastikës. Kjo ka ndodhur në votimin e bërë në Asamblenë Zgjedhore të kësaj Federate ku kanë marrë pjesë të gjithë klubet dhe shoqatat sportive. Në...

“Batuta” e Eljaz Gurit të shkrin së qeshuri. Ja çfarë i ka thënë të...

Një nga shprehjet e zakonshme në sport është ajo se nëse nuk ke ego, nuk mund të bëhesh një sportist cilësor. Kjo gjë është thënë vazhdimisht.Dhe nëse sot kemi disa figura të mëdha, kjo ka ardhur prej egos, karakterit,...

Çiklistët e Vllaznisë triumfojnë në garën e parë të vitit. Pesë vende nderi në...

E kanë nisur mbarë vitin 2019 çiklistët e Vllaznisë. Ditën e sotme është zhvilluar gara e parë e këtij viti, trofeu "Tirana", me itinerar Tiranë- Elbasan- Tiranë në të cilën kanë marrë pjesë të gjithë çiklistët e Shqipërisë të...

Sidrit Bajrakurtaj dhe Florijet Guri, e ardhmja e mundjes shkodrane

Mundësit e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje shumë të mirë në Kupën e Shqipërisë të shkollorëve dhe të kadetëve, kampionat ky që është zhvilluar ditën e djeshme në pallatin e sportit "Flamurtari" të Vlorës. Në kategorinë e kadetëve, ata kanë...

Shkodër, hapet zyrtarisht sezoni i notit në Shirokë

Tradita e përvitshme e organizimit të hapjes zyrtare të sezonit të notit, është bërë edhe këtë vit në Shkodër. Dhe si zakonisht në Shirokë. Ka ndodhur kështu ditën e sotme teksa është zhvilluar edhe ceremonia e hapjes së këtij sezoni. Kanë marrë pjesë në të, pjestarë të Federatës Shqiptare të Notit, të klubit shumësportësh Vllaznia, të shoqatës së notit shkodran, veteranë të këtij sporti, pjestarë të Drejtorisë Arsimore Shkodër etj. Ai që ka përshendetur të pranishmit ka qenë një emër i njohur i këtij sporti, Kolës Shiroka që ndër të tjera ka bërë edhe një historik të shkurtër të këtij sporti në Shkodër, që nga krijimi i tij dhe deri më sot.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR