Çiklistët e Vllaznisë dominojnë në garat e Kampionatit Kombëtar

Çiklistët e Vllaznisë kanë dominuar edhe në etapën e dytë të kampionatit kombëtar të zhvilluar dje në Tiranë. Bruno Kola ka fituar edhe në këtë etapë të dytë duke u shpallur sërish fitues në kategorinë kadetë ndërsa në podium janë ngjitur edhe dy çiklistët e tjerë të Vllaznisë, Kledison Cani dhe Sokol Murana. Gara e kadetëve ka patur më shumë rivalitet dhe fitues është shpallur vetëm në fund.

Mark Kroqi emërohet shef i klubit shumësportësh Vllaznia

Klubi shumësportësh Vllaznia tashmë e ka një drejtues. Ai është Mark Kroqi, ish-volejbollisti I njohur I tij dhe I ekipit kombëtar. Gazeta jonë e kishte publikuar prej disa ditësh këtë gjë por në fakt vetëm sot është zyrtarizuar. Ka qenë nënkryetari I Bashkisë Shkodër Ritvan Troshani ai që ka mbledhur administratën e klubit dhe ka prezantuar para tyre shefin e ri të tyre. Një emërim I tillë sigurisht që është mirëpritur nga të gjithë sepse Kroqi është një figurë shumë e njohur dhe me reputacion. Duke folur për gazetën “Shkodra Sport” në të parin prononcim në detyrën e tij të re, ai ka thënë:

Palestra e mundjes gati. Mungon tapeti por ai premtohet nga Federata

Sporti i mundjes në Shkodër ka qenë një ndër më elitarët në vite. Ai na ka dhuruar shumë kampionë të mëdhenj, madje nga rradhët e këtij sporti ka dalë edhe një kampion bote. Prej vitesh, sportistë e trajnerë kanë...

Viti 2016, mes suksesesh dhe përpjekjesh për sportin shkodran

Stadiumi, ëndërra e shumë shkodranëve që solli shumë zhurmëViti që lamë pas, për Shkodrën ka dhuruar një eveniment shumë të rëndësishëm: Ndërtimin e plotë të stadiumit “Loro Boriçi”. Investimi I Qeverisë shqiptare dhe I Federatës Shqiptare të Futbollit, pas...

Tre çiklistë të Vllaznisë në podium në kupën “Çlirimi”

Çiklistët e Vllaznisë kanë bërë një tjetër paraqitje të mirë në kupën “Çlirimi” që u organizua nga Federata Shqiptare e Çiklizmit. Në kategorinë kadetë dhe juniorë, tre çiklistë të këtij ekipi janë ngjitur në podium si fitues duke treguar edhe njëherë tjetër se ishin ekipi më i mirë në këtë aktivitet. Gara ka patur një itinerar të përbashkët, nga Tirana deri në majë të malit të Qafë Kërrabës dhe terreni malor i saj, do të nxirrte më së miri në pah vlerat e të gjithë sportistëve. Paraqitja e sportistëve shkodranë edhe në këtë garë ka qenë shumë e mirë. Kështu, Astrit Kronaj ka bërë një pedalim të shkëlqyer duke arritur me të parët në mbërritje dhe ka zënë vendin e parë në kategorinë kadetë, por jo vetëm kaq, por ndonëse vetëm 16 vjeç, ai është renditur i treti edhe me të rriturit, çka tregon se pedalimi i tij në këtë etapë ka qenë i shkëlqyer.

Klubi Vllaznia shpall “10 sportistët më të mirë të vitit 2013”

Klubi sportiv Vllaznia ka shfrytëzuar finalet e Kupës së Shqipërisë në basketboll për të shpallur 10 sportistët dhe 3 trajnerët më të mirë të tij për vitin 2013. Atmosfera ka qenë shumë entuziaste teksa ceremonia në fjalë është zhvilluar pikërisht para nisjes të finales së meshkujve. Sipas vleresimit të bërë nga trajnerë dhe sportistë, fitues të kësaj ankete për këtë vit kanë qenë basketbollistët Gjon Ndoja dhe Ingrid Dashja, volejbollistët Nikolin Qafarena dhe Ana Gjelaj, atleti Izmir Smajlaj, xhudisti Luigj Shkoza, gjimnastja Abeliana Bregu, boksierët Asmer Bilali dhe Nelson Hysa si dhe peshëngritësi Erkand Qerimaj.

Klubit Vllaznia i shtohet edhe ekipi i taekondosë

Shkodrës dhe Klubit Shumësportësh Vllaznia I shtohet edhe një sport tjetër. Bëhet fjalë për sportin e taekondosë që futet në artet marciale. Disa shkodranë kishin kohë që ushtronin këtë sport por vetëm në Tiranë sepse në qytetin e tyre nuk kishte një ekip. Megjithatë tashmë kjo është bërë realitet. Për të bërë prezantimin e trajnerit të ri të Vllaznisë dhe të prioriteteve të punës së tij, kishte mbërritur nga Tirana drejtori teknik I Federatës Shqido taekondosë, Bujar Caushi. Në një prononcim për gazetën www.shkodrasport.com, ai është shprehur:

Tre xhudistë shkodranë në një turne ndërkombëtar në Mal të Zi

Aktivitetet ndërkombëtare për xhudistët e Vllaznisë vazhdojnë sërish. Presidenti i Akademisë Judo Kodokan "Albania" Anton Shkoza, ka bërë të ditur se tre sportistë të kësaj Akademie që përfaqësojnë edhe klubin shkodran do të marrin pjesë në një aktivitet ndërkombëtar moshash që zhvillohet nesër në Podgoricë. Bëhet fjalë për Krismando Bishën që do konkurrojë në peshën 60 kg, Lurian Kaçin në peshën 66 kg dhe Luigj Shkozën në peshën 73 kg. Këta tre sportistë, do drejtohen në këtë aktivitet nga trajneri Gjovalin Lleshi.

Smajlaj e Qerimaj nderohen me titullin e lartë “Krenaria e Shkodrës”

Në mbrëmjen e sotme në teatrin "Migjeni" janë vlerësuar më të mirët e fushave të ndryshme pas një votimi që është bërë prej më tepër se një muaji. Por përveç këtyre vlerësimeve, ka qenë edhe një tjetër vlerësim me...

Vllaznia në xhudo kampione edhe për kadetë dhe të rinj

Vllaznia ne xhudo ka siguruar sot edhe katër tituj të tjerë kampionë pas atyre të siguruar pak kohë më parë me të rriturit. Këtë herë suksesi ka ardhur në kampionatet e kadetëve dhe të rinjve teksa janë zënë vende të para si për djem ashtu edhe për vajza. Kampionatet janë zhvilluar paraditen e sotme në qendrën sportive “Rinia” në Kamëz dhe në to kanë marrë pjesë të gjithë sportistët dhe ekipet e vendit tonë. Në kampionatin e kadetëve, Vllaznia ka zënë vendin e parë në renditjen ekipore duke u shpall kampion si ekip. Nuk kanë munguar edhe titujt kampionë si individ teksa Xhovan shkoza ka rezultuar më I miri në peshën 50 kg, ndërsa Elvis Mhilli është shpallur kampion në peshën 66 kg, ndërsa Sebastian marku në peshën 60 kg është shpallur nënkampion.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR