Vllaznia për meshkuj mund edhe UAT-në. 9 ndeshje- 9 fitore

Vllaznia në basketboll për meshkuj vazhdon të jetë e pandalshme në kampionat. Pasditen e së premtes ajo ka luajtur në Tiranë ndaj ekipit të Universitetit Amerikan të Tiranës dhe e ka mundur me rezultatin 74 me 50. Në këtë mënyrë, ky ekip ka vazhduar serinë e fitoreve duke qenë kësisoj sërish në vendin e parë në renditje. Ndeshja në fakt ka nisur e barabartë teksa perioda e parë është fituar nga ekipi I studentëve me rezultatin 21 me 20 por vetëm kaq. Në të dytën është Vllaznia që fiton 20 me 16 dhe kësisoj dy skuadrat kanë shkuar në pushimin e ndeshjes me një epërsi prej tre pikësh të shkodranëve.

Gjokoviç lë Vllazninë dhe firmos me Sutjeskën e Nikshiqit

Një tjetër basketbollit që mbylli sezonin e kaluar me Vllazninë, pikërisht malazezi Nikolla Gjokoviç, që nga dita e sotme ka gjetur një ekip tjetër. 28 vjeçari pas tre sezoneve të luajtura në kampionatin shqiptar me ekipin shkodran, tashmë ka vendosur të jetë pjesë e Sutjeskës së Nikshiqit. Lajmi bëhet i ditur nga mediat e vendit fqinj. Gjokoviç ka qenë një nga elementët më të rëndësishëm të kuqebluve në këto tre sezone duke dhënë një kontribut të madh në shpalljen kampion të tyre. Për më tepër, ai u shndërruar në një "beniamin" të tifozërisë.

Vllaznia për meshkuj fiton me 67 pikë ndaj Elbasanit

Vllaznia për meshkuj e ka nisur me fitore të thellë kampionatin. Në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ndaj Elbasanit në "Qazim Dervishi", djemtë e trajnerit Bledar Gjeçaj kanë fituar thellësisht me rezultatin 114-47. Vetë rezultati tregon se kjo ndeshje nuk ka patur shumë histori përderisa është fituar me 67 pikë diferencë. Në këtë takim kanë luajtur dy nga tre blerjet e fundit të shkodranëve, Gjokoviç dhe Arra ndërsa nuk ka luajtur malazezi Krivokapiç të cilit nuk i ka mbërritur ende dokumentacioni nga skuadra e tij e mëparshme. Periodat kanë patur secila diferencë të madhe dhe konkretisht 29-12 e para, 29-15 e dyta, 31-7 e treta dhe 26- 13 e katërta.

Vllaznia për të rinj e nis kampionatin me fitore të thellë

Ka nisur sot kampionatin kombëtar i basketbollit për të rinj. Vllaznia e Shkodrës e drejtuar nga trajneri Roland Koka e ka patur ndeshjen e parë "në shtëpi" teksa ka pritur paraditen e sotme ekipin privat të Tiranës, Superior Klima. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ka qenë 72-31 për Vllazninë. Skuadra e drejtuar nga trajneri Roland Koka e ka nisur ndeshjen me këtë përbërje: Tafilica, Marku, Bekteshi, Shabani, Rexhvela, Alibali, Kraja, Bushati, Shaqiri, Rakaj, Lekndreaj dhe Molla.Ndeshja ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për Vllazninë e cila e ka fituar periodën e parë me rezultatin shumë të thellë 21-2.

Zhgënjen Vllaznia e basketbollit, mundet nga Kamza në ndeshjen e parë të Kupës

Vllaznia e basketbollit te meshkujve ka zhgenjyer ne ndeshjen e pare te Kupes se Federates, pikerisht ate ndaj Kamzes e cila eshte zhvilluar pasditen e sotme ne sallen sportive te "Goga Basket". Me kete skuader ajo kishte luajtur nje...

Vllaznia mund sërish Kamzën. 10 ndeshje- 10 fitore. REKORD!

Atë që nuk po ua dhuron futbolli shkodranëve, po ua dhuron basketbolli. Mjafton të ishe present mbrëmjen e sotme në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” për ta vërtetuar këtë gjë. Mbi 1 mijë tifozë të pranishëm në ndeshjen Vllaznia- Kamza Basket. Madje numri I tyre mund të kishte qenë edhe më I madh nëse do kishte vende të tjera. Shumë vetë kanë qëndruar në këmbë dhe të tjerë në pamundësi për të gjetur një vend, janë larguar. Ndeshja në fakt ka qenë shumë e bukur. E denjë për një kryesfidë. Shkodranët e kanë filluar në sulm që në fillim dhe janë ata që udhëheqin që nga sekonda e parë.

Vllaznia fiton edhe në Durrës. Në finale ndaj Tiranës

Basketbollistët e Vllaznisë janë kualifikuar për në finale të kampionatit. Ashtu siç pritej, gjithçka është mbyllur në ndeshjen e dytë gjysmëfinale, atë të luajtur pasditen e sotme në "Ramazan Njala" të Durrësit. Objektivi është arritur megjithatë kuqeblutë e trajnerit Sarin nuk është se kanë zhvilluar ndonjë ndeshje perfekte. Atyre i ka mjaftuar perioda e katërt për të mundur Teutën, ndeshje që kishte rivalitet në shumicën e kohës.

Vllaznia në basketboll për të rinj shpallet kampione e Shqipërisë

Suksesi i munguar me ekipin e të rriturve, është realizuar me atë të të rinjve të Vllaznisë. Basketbollistë e rinj të Vllaznisë janë shpallur sot pasdite kampionë të vendit për sezonin 2012-13. Ata kanë mundur në ndeshjen finale ekipin...

Superkupa Mbarëkombëtare në Shkodër, Vllaznia mirëpret 3 ekipe të tjera

Qyteti i Shkodres do te jete mikepritesi i Superkupes Mbarekombetare ne basketboll per meshkuj e kjo do te ndodhe fundjaven e ardhshme, pikerisht me date 16 dhe 17 tetor. Liga Unike ne kete menyre do ta fillojë edicionin e ri...

Vllaznia për meshkuj mund edhe kampionen- Kamzën brenda në Kamëz

Skuadra e Bledar Gjeçajt ka mundur edhe skuadrën kampione në fuqi- Kamza Basket. Madje fitorja është arritur brenda në Kamëz në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme. Rezultati përfundimtar i fiksuar në fund të këtij takimi ka qenë 88-81 për Vllazninë. Në këtë mënyrë skuadra shkodrane siguron edhe fitoren e pestë në pesë ndeshje të luajtura të fazës së parë duke e mbajtur vendin e parë në renditje tashmë e vetme. Fitorja e sotme ka qenë shumë e rëndësishme sepse do të tregonte në fushën e lojës forcën e secilës skuadër. Trajneri Gjeçaj në fakt e kishte deklaruar se objektivi ishte vetëm për të fituar dhe kështu ka ndodhur.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR