Vllaznia U18 e nis me fitore kampionatin e ri. Mund lehtësisht ‘Marsi Basket’

Vllaznia U18 ne basketboll per femra e ka nisur me fitore kampionatin e ri. Ndeshja e pare e tij eshte luajtur mesditen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" dhe perballe saj ka qene ekipi "Marsi Basket". Vajzat shkodrane...

Tirana- Vllaznia, ndeshja hapëse e kampionatit të meshkujve

Short aspak i favorshëm për ekipin e basketbollit të meshkujve të Vllaznisë. Që në javën e parë të kampionatit, ai do të përballet me rivalin e tij kryesor në luftën për titullin kampion- Tiranën dhe çfarë është më e keqja, takimi do të luhet në kryeqytet. Megjithatë ky është verdikti i shortit të hedhur këto ditë në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit. Në grupin A do të marrin pjesë 6 ekipe dhe përveç dy të mësipërme, janë edhe Kamza Basket, Teuta, Flamurtari dhe Ardhmëria. Sfida e parë e kampionatit, ajo Tirana- Vllaznia do të luhet më 13 tetor dhe basketbollistët shkodranë do të përballen me një Tiranë krejtësisht të tjetërsuar këtë sezon.

Albin Kurti: Sfida mes Vllaznisë dhe Prishtinës është më shumë se ndeshje

Kkryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zgjedhur që para sfidës së ditës së nesërme për zgjedhjet lokale të ndjekë një tjetër sfidë. I shoqëruar dhe nga Mimoza Kusari Lila ai mbërriti mbrëmjen e sotme në Shkodër për të ndjekur ndeshjen...

Milatoviç: Titulli i 10-të kampion i Vllaznisë? Do dëshiroja tre rradhazi

Starti i kampionatit per ekipin e basketbollit te meshkujve te Vllaznise ka qene i shkelqyer teksa ka mundur ne dy javet e para dy rivalet e saj kryesore. Fillimisht ne kryeqytet javen e kaluar ekipin e Tiranes, ndersa mbreme ka...

Vllaznia gabon në shtëpi. E mund Kamza pa vështirësi

Pas dy fitoreve ne dy javet e para ndaj rivaleve me te forte, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte ndalur mbremjen e sotme nga Kamza brenda ne "Qazim Dervishi". Ne fakt sipas kalendarit, ndeshja duhet te ishte luajtur ne Kamez,...

Në Shkodër fitues i Superkupës Mbarëkombëtare është Golden Eagle Ylli

Golden Eagle Ylli ka fituar Superkupën Mbarëkombëtare, duke mundur Sigal Prishtinën me rezultat 76:67 (17:16, 23:14, 15:18, 21:19). Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë dhe kjo u karakterizua gjatë gjithë çerekut të parë, ku asnjëra skuadër nuk arrinte të...

BASKETBOLL/ Sezoni 2021-2022, më 5 tetor hidhet shorti

Federata Shqiptare e Basketbollit ka caktuar datën 5 tetor për hedhjen e shortit të kampionateve kombëtare dhe të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2021-2022. FSHB kishte bërë fillimisht të ditur se kampionatet do të startonin më 2 tetor, por...

Kampionati nis të martën me supersfidën Tirana- Vllaznia

Kampionati kombëtar i basketbollit për meshkuj do të nisë të martën që vjen. Ndeshjet e javës së parë kanë vënë përballë njëra- tjetrën Tiranën dhe Vllaznisë, dy prej ekipeve pretendente të këtij sezoni. Takimi në mes tyre do të...

LAJMI I FUNDIT/ Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sonte në pallatin e sportit ‘Qazim...

Mbremja e sotme do te jete e veçante per sportdashesit shkodrane. Si rrallehere ndoshta ne nje aktivitet sportiv, do te jene te pranishem ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" nje mori e madhe personalitetesh te jetes politike dhe jo...

VIDEO/ Vllazninë ‘e mbajnë gjunjët’ vetëm 28 minuta. Mundet nga Golden Eagle Ylli

Vllaznia ne basketboll per meshkuj e ka nisur me humbje Ligen Unike te ketij sezoni. Ne ndeshjen e pare te saj, ate te luajtur mbremjen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi", ekipi shkodran eshte mundur me rezultatin...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR