KRYESORE

Absurditeti! Ambasada Amerikane uron Smajlajn e Gegën, institucionet shqiptare “harrojnë” ta bëjnë një gjë...

Edhe Ambasada Amerikane në Tiranë ka uruar për medaljet e arta të atletëve shqiptarë në Lojërat Ndërkombëtare të Sallave të Mbyllura në Stamboll. Luiza Gega është shpallur kampione në garën e 3 mijë metrave, ndërsa Izmir Smajlaj në kërcim së...

Autori i goli më të shpejtë në Botëror, heroi i shndërruar në tradhtar

Autori i golit më të shpejtë të shënuar ndonjëherë në një Kupë Bote, pati të ftuar special në dasmën që e vet as më pak e as më shumë, por Presidentin e Turqisë…dhe tani jeton në ekzil të detyruar....

Vllaznia me 19 vetë në grumbullim. Ka një dyshim për formacion

Në grumbullimet e tjera zakonisht ekipi i Vllaznisë (ashtu si gjithë të tjerët) kanë me vete nga 18 futbollistë, aq sa lejohen të jenë të gatshëm për një ndeshje futbolli. Por këtë herë tek kuqeblutë ka një përjashtim. Trajneri...

Reali në sulm për… 6000 gola. Rekordi është vetëm 3 rrjeta larg madrilenëve

Reali i Madridit mund të shkruajë emrin e tij në faqet e rekordeve të La Ligës ditën e sotme. Klubi “galaktik” që nga fillimi i kampionatit në vitin 1928 ka arritur të shënojë 5977 gola. Vetëm 3 i duhen për...

Milan përgatit kontratën anti-Juventus dhe Real Madrid

Skuadrat fituese nuk ndërtohen duke filluar nga sulmi, por nga mbrojtja. Këtë e ka bërë Juventus që me “BBC” ka fituar gjashtë tituj radhazi në kampionat. Këtë duket se e ka kuptuar dhe Milan, me kuqezinjtë që kanë filluar...

Interi është katastrofë, Spalletti: Nuk ndihem i rrezikuar, por drejtuesit…

Katastrofë! Humbja e djeshme ishte e 5-ta radhazi për Interin në shtëpinë e Genoas. Në 9 ndeshjet e fundit në kampionat, zikaltërit kanë marrë vetëm 10 pikë. Por, ajo që shqetëson më shumë është pikërisht mënyra e lojës që...

Bicaj: E nisa dobët nga Vllaznia, atje mungonte një njeri që të rri te...

Në intervistën pas fitores së sotme, Ditmar Bicaj është shprehur shumë i lumtur për suksesin që ekipi i tij mori përballë Lushnjes. Ai pranoi për mikrofonin e “Super Sport” se të luash kundër Lushnjes ishte më e vështirë se...

Volejbollistet e reja të Vllaznisë e nisin me fitore edhe fazën e dytë

Faza e dytë e kampionatit kombëtar të volejbollit për të reja, ka nisur sërish me fitore për ekipin e Vllaznisë. Të drejtuara me profesionalizëm nga trajnerja Ana Gjelaj dhe ndihmësi i saj Ferdinand Bardeli, pjestaret e këtij ekipi kanë fituar...

Lushnja e bën të vuajë, Flamurtari fiton vetëm në 25 minutat e fundit

Flamurtari mori një fitore me vlera të mëdha duke mposhtur Lushnjen me rezultatin 2-0 në Vlorë. Me këtë sukses kuqezinjtë u konsoliduan në vendin e dytë në kuotën e 35 pikëve pas 20 ndeshjes. Kuqezinjtë kanë 5 pikë më...

Hendboll/ Lojë me tension, Vllaznia fiton në fund ndaj Tiranës

Vllaznia në hendboll ka marrë një fitore dramatike por me shumë vlera pasditen e sotme në ndeshjen e javës së tretë të kampionatit kombëtar. Përballë ka patur Tiranën në ndeshjen e luajtur në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" dhe...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI