Veleçiku ‘në sulm’ për të marrë dy sulmues

Drejtuesit e Veleçikut nuk kane nder mend te heqin dore nga pretendimet e tyre per t'u ngjitur ne kategorine e pare dhe per kete arsye, do te synojne ta forcojne skuadren me lojtare cilesore. Nga sa behet e ditur per...

Ada e Velipojës në mëshirë të fatit. Skuadra po shkon drejt shkrirjes

Ada e Velipojës, një ekip me emër në Shkodër, është drejt shkrirjes. Mungesa e financave ka bërë që kjo skuadër nga ky sezon me shumë gjasa, të mos ekzistojë më. Ish-presidenti i Adës, Alfred Pjetri, është larguar me një...

Tërbuni, largohet sulmuesi i ardhur në merkaton e verës

Frank Obando është largimi i parë i Tërbunit në këtë merkato të dimrit. Ekuadoriani është larguar nga Tërbuni në drejtim të Tomorit të Beratit. Kjo ndarje ka ndodhur me konsensusin e të dyja palëve, që natyrshëm nuk kanë qenë...

Vllaznia B “turpëron” Tiranën B, e mund 7-2 në kryeqytet. Spikat Belajdi Pusi me...

Fitore e thellë e "Vllaznia B" ndaj "Tirana B" në ndeshjen e fundit të fazës së parë të kampionatit. Shkodranët ndonëse kanë luajtur në kryeqytet, kanë fituar me shifrat e thella 7-2, ku ka spikatur sulmuesi Pusi me "pokerin"...

E veçanta me kampionatin shqiptar, nuk bie asnjë skuadër nga kategoria

Të mërkurën luhen të gjitha ndeshjet e Kategorisë së Dytë, që Grupin A sezonin e ri e ka me 14 skuadra, kurse Grupin B me 13 skuadra. Bulqiza, Valbona dhe Labëria debutojnë në këtë kategori, ku në fakt duket se...