Skandali/ Calja s’është paguar për titujt botërorë, qeveria sorollat medalistin e shtangës

0
Briken Calja ka tërhequr vëmendje të madhe me anë të një publikimi të bërë në rrjetet sociale ditën e sotme. Kampioni i madh i peshëngritjes shqiptare ka postuar një mesazh “të koduar” në profilin e tij, ku lë të...

Peshëngritje, Kreshnik Leka shpallet kampion bote në shkëputje për veteranët

0
Një tjetër rezultat fantastik vjen nga peshëngritësi shqiptar Kreshnik Leka. Shtangisti Kreshnik Leka u shpall kampion bote në stilin e shkëputjes në Botërorin e zhvilluar në Wieliczka të Polonisë. Drejtori i klubit shumësportësh Teuta ngriti me sukses 113 kg në...

Erkand Qerimaj: I lumtur që ngrita flamurin shqiptar edhe në Lojërat Mesdhetare

0
Shqipëria i ka mbyllur Lojërat Mesdhetare në Oran me katër medalje. Dhe medalja e katërt ka ardhur nga shpatullat e Erkand Qerimajt, i cili të shtunën në peshën 73 kilogram ishte i argjendtë në stilin e shkëputjes. Edhe tre...

Skandali i dopingut, presidenti me ‘duar të pastra’ i shtangës s’merr përgjegjësi, akuzohet vëllai...

0
Sportistja Evangjeli Veli, kampione në peshën e saj në Kampionatin Europian që u zhvillua në Tiranë dy muaj më parë, ka rezultuar pozitive në testin antidoping dhe Federata Shqiptare e Peshëngritjes e ka pezulluar atë. Bashkë me atë është...

Peshëngritësi i njohur Daniel Godelli fiton pafajsinë

0
Peshëngritësi i njohur shqiptar Daniel Godelli, ka rifituar të martën pafajësinë, teksa ishte deklaruar vitin e shkuar se kishte rezultuar pozitiv për përdorim substancash të ndaluara. Në fakt, në ditët e para të korrikut të vitit të shkuar, pati...

Peshëngritësi shkodran Erkand Qerimaj shpallet nënkampion Europe

0
Erkand Qerimaj nuk ndalet. 35 vjeçari shkodran vazhdon te shkelqeje edhe ne arenen nderkombetare duke marre nje tjeter medalje per veten dhe per Shqiperine, ne nje aktivitet shume te rendesishem ku ai mori pjese. Behet fjale per Kampionatin Evropian të...